Noworoczna metamorfoza. Sopro prezentuje nową odsłonę Gruntu do podłoży chłonnych GD 749

Nowe opakowanie, nazwa, wielkość i niezmienna, ponadczasowa jakość – do sieci sprzedaży trafił właśnie koncentrat gruntujący Sopro GD 749 w nowoczesnej odsłonie. Produkt znajdziemy na półkach już w lutym.

Sopro GD 749, dostępny teraz pod nazwą SOPRO GRUNT EXTRA GD 749, to wysokoskoncentrowany, niezawierający rozpuszczalników, szybkoschnący, jasnoniebieski podkład gruntujący na bazie żywicy syntetycznej, który redukuje dużą i wyrównuje zróżnicowaną chłonność podłoża. Doskonale wzmacnia piaszczące powierzchnie, wiąże luźne cząstki, poprawia przyczepność, zaś przy nakładaniu  szpachli samopoziomujących i uszczelnień zespolonych Sopro zmniejsza zjawisko tworzenia się na ich powierzchni pęcherzyków powietrza. Podczas aplikacji  zapraw klejowych cienkowarstwowych oraz uszczelnień zespolonych ogranicza zbyt szybkie odciąganie wody przez podłoże. Koncentrat gruntujący GRUNT EXTRA GD 749 może być z powodzeniem stosowany na zewnątrz oraz w pomieszczeniach – także na podłogach ogrzewanych. Charakteryzuje go niezwykła szybkość schnięcia – w temperaturze 23°C wysycha już po ok. 5-10 minutach, zaś na podłożach gipsowych i anhydrytowych po ok. 12 godzinach.

W zależności od zastosowania, produkt można rozcieńczać wodą. W przypadku wyjątkowo chłonnego podłoża pod prace tapeciarskie lub przy kilkakrotnym nakładaniu, Sopro Grunt Extra GD 749 można rozcieńczyć wodą w proporcji 1:6. Pod nakładane następnie zaprawy klejowe, masy szpachlowe i uszczelnienia zespolone, produkt należy stosować w rozcieńczeniu z wodą w proporcji maks. 1:1. Na podłoża gipsowe i anhydrytowe produkt stosuje się tylko w formie nierozcieńczonej.

SOPRO GRUNT EXTRA GD 749 posiada licencję Emicode, która potwierdza, że produkt nie wydziela toksycznych związków do otoczenia, a tym samym jest wyjątkowo bezpieczny dla środowiska i pracujących z nim wykonawców.

Niezmiennie profesjonalny i funkcjonalny trafia dziś na półki w zupełnie nowym opakowaniu. Na nowoczesnym, srebrnym kanistrze, za pomocą piktogramów, zakomunikowane zostały kluczowe cechy i przewagi produktu. Odświeżona kreacja graficzna pozwala na szybkie odczytanie informacji oraz ułatwia podjęcie decyzji o zakupie.

 

Producent: Sopro

Cena półkowa: ok. 84 zł za opakowanie 4kg

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *