Categories Porady

Co to jest Smart TV? Poznaj nowoczesny telewizor na miarę Twoich potrzeb

Nowoczesne telewizory to już nie tylko urządzenia, które okazują się przydatne podczas oglądania ulubionych filmów i seriali. Dzisiaj są to sprzęty znacznie bardziej uniwersalne i odpowiednie dla praktycznie każdego użytkownika. Czy wiesz jednak, co to jest Smart TV? Zobacz, czego możesz spodziewać się po inteligentnym telewizorze!

Co to jest Smart TV?

O tym, jak pomocny w codziennym życiu jest Smart TV mówi się coraz więcej. Głównie dlatego, że wielu użytkowników chwali sobie możliwość korzystania nie tylko z dostępu do sieci, ale także instalacji szeregu ciekawych i użytecznych aplikacji.

Smart TV to po prostu inteligentny telewizor, który staje się urządzeniem wielozadaniowym, a przy tym niezwykle łatwym w obsłudze i intuicyjnym. W przypadku marki Samsung zyskujemy dostęp do niemal 500 aplikacji, a spośród nich prawie 200 jest w języku polskim.

Telewizor z internetem i Smart TV w Twoim domu

Jak wygląda Smart TV? Dokładnie tak, jak każdy inny, nowoczesny telewizor. Wybierając urządzenie z oferty marki Samsung, możemy zwrócić uwagę na przeróżne parametry, takie jak między innymi liczba cali. Jeżeli chcemy oglądać filmy i seriale w niemal kinowej jakości, to warto rozważyć zakup telewizora z dużym ekranem.

Jeżeli istotny jest dla nas sam wygląd urządzenia, to tutaj ciekawą alternatywą będzie TV z wymiennymi ramkami bądź ten, w przypadku którego ramka pozostaje niemal niewidoczna. W ten sposób telewizor z łatwością wpasujemy w styl urządzanego wnętrza.

Jednak Smart TV może też wyróżniać się innymi, równie ciekawymi funkcjami. Interesującym wyborem będzie m.in. telewizor gamingowy. Poszczególne jego parametry będą idealnym udogodnieniem dla graczy. Jako przykład warto podać korzystanie z Xbox Game Pass. W tym przypadku nie musimy być posiadaczami konsoli, aby móc grać w ulubione gry! Oszczędzamy w ten sposób miejsce na półce pod naszym telewizorem.

Nowoczesny telewizor – tego możesz o nim nie wiedzieć!

Warto wiedzieć o tym, że w przypadku Smart TV od marki Samsung możemy w dowolny sposób spersonalizować wygląd naszego menu z aplikacjami. Oznacza to, że dodajemy je i usuwamy w dowolnym momencie oraz określamy, które z nich będą zawsze pod ręką! Inteligentny telewizor sprawia, że nie musimy już ograniczać się do tych treści, które emitowane są w podstawowej ramówce telewizyjnej. Teraz możemy znacznie więcej, a to oznacza, że spędzamy wolny czas dokładnie tak, jak chcemy!

Ciekawym rozwiązaniem, na jakie postawiła marka Samsung jest możliwość skorzystania ze SmartThings. Jeżeli masz w domu więcej niż jedno urządzenie tej firmy i pozostaje ono kompatybilne ze wspomnianą aplikacją, zyskujesz możliwość kontrolowania sprzętu bez konieczności wstawania z kanapy! Już nie musisz używać do tego telefonu. Aplikację SmartThings zainstalujesz także na Twoim telewizorze. W jedną chwilę zaprogramujesz nowy cykl prania czy zgasisz światło w jednym z pomieszczeń. To takie proste!

Tekst przygotowano w ramach płatnej współpracy z Samsung Electronics Polska.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *