Kamień elewacyjny to doskonały materiał do zabezpieczenia i udekorowania zewnętrznej strony budynku. Naturalny kamień ma tę przewagę nad tradycyjnym, że jest trwały, nie niszczy się z upływem lat i nie wymaga nadzwyczajnych zabiegów pielęgnacyjnych. W porównaniu do tradycyjnej elewacji, kamień naturalny trzyma się na budynku bardzo długo, można powiedzieć, że jest on niezniszczalny. Tradycyjna elewacja po kilku latach nie jest tak elegancka, jak wykonana z naturalnego kamienia naturalnego. Inwestycja w kamień naturalny jest opłacalna. Tradycyjną elewację trzeba kiedyś odnowić, a z kamienia naturalnego wystarczy konserwować i pielęgnować co kilka lat.
Wykończenie budynku kamieniem naturalnym jest bardzo wygodne. Montuje się go bardzo szybko, nie ma z tym najmniejszego problemu. Pielęgnacja nie jest bardzo wymagająca. Wystarczy, że raz na 5 lat wykonamy ją na elewacji budynku i możemy na kilka lat zapomnieć o pielęgnacji. Taki zabieg w zasadzie wykonuje się raz na 5 lat. To wszystko. Dzięki impregnacji kurz i brud nie osadzają się tak bardzo na kamieniu, a jeśli nawet pojawią się pewne zabrudzenia, szybko zmywa je deszcz.
Cenne właściwości kamienia naturalnego
Zaletą kamienia naturalnego są właściwości izolacyjne. Kamień naturalny na elewacji oznacza większe ciepło w domu. Mniej wydajemy na ogrzewanie, co przekłada się na większe oszczędności. W porze letniej, gdy na zewnątrz temp. jest wysoka, naturalny kamień elewacyjny chroni budynek przed przegrzaniem. Wewnątrz jest chłodniej i przyjemniej. Działa jak naturalna klimatyzacja.
Dużym problem niemal w każdym domu jest zagrożenie wilgocią. Może to być przyczyną pojawienia się pleśni i grzyba. W konsekwencji prowadzi to do chorób górnych dróg oddechowych. Osoby cierpiące na astmę mają poważne dolegliwości zdrowotne. Kamień elewacyjny naturalny chroni budynek przed wilgocią. Powietrze wewnątrz się o wiele bardziej suche, niż w przypadku elewacji tradycyjnej. Kamień naturalny jest ekologiczny i pozytywnie wpływa na stan naszego zdrowia.
Panele elewacyjne z kamienia naturalnego są bardzo proste w montażu. Płytki kamienne w kształcie litery „Z” układa się podobnie jak klocki Lego. Trzeba tylko do ich montażu użyć białego kleju. Użycie innego środka może spowodować problem wykwitu na płytkach kamiennych. Szeroką gamę produktów na elewację znajdziecie Państwo w sklepie https://kamiennewnetrza.pl/kamien-dekoracyjny
Kamień ozdobny – doskonały do pomieszczeń wewnątrz domu
Kamień naturalny podobnie jak do elewacji również pasuje do kuchni, łazienki i salonu. Można nim przyozdobić powierzchnię wewnętrzną, poprawiając jej wygląd i funkcjonalność. Kamień ten sprawdza się również w korytarzu, przedsionku domu i w innych miejscach na posesji np. na werandzie lub w altanie.
Do salonu nadaje się w zasadzie każdy materiał z kamienia naturalnego. Ostatnio bardzo modne w salonach i aneksach kuchennych są płytki wykonane z marmuru Carrara lub płytki gres Carrara. Oba rodzaje płytek prezentują się znakomicie. Marmur wygląda bardziej estetycznie i zjawiskowo, gres za to jest trwalszy i tańszy.
Wykorzystując panele na ścianę albo cegiełki wykonane z łupku lub forniru można zrobić dekorację dla danego elementu w pomieszczeniu, np. kominki wykłada się okładziną kamienną, co znacznie poprawia ich estetykę.
Podobny efekt można osiągnąć w kuchni, aneksie kuchennym albo w jadalni. W tych pomieszczeniach na podłodze dobrze położyć jest gres i ceramiczne płytki podłogowe, które idealnie imitują kamień naturalny. Szafki kuchenne można wyłożyć panelami z kamienia dekoracyjnego. Będą łatwiejsze w myciu i odporne na osadzanie się brudu.
W łazience bardzo ważne jest bezpieczeństwo. Narażenie tego pomieszczenia na wilgoć jest bardzo duże. Ważne jest, aby płytki z kamienia naturalnego posiadały strukturę antypoślizgową. Podłogę w łazience dobrze jest wyłożyć płytkami kamiennymi albo gresem. Gładka powierzchnia może prowadzić do poślizgnięcia się i nieszczęścia. Łupki doskonale nadają się do łazienek, szczególnie te, które mają rozmiary 30 na 60, 40 na 60 lub 60 na 60. Naturalna struktura tego materiały jest antypoślizgowa. Łupki są tak samo trwałe jak gres techniczny. Materiał trwały i przeznaczony na lata użytkowania. Jeśli szukacie Państwo produktów z kamienia zapraszamy do sklepu https://kamiennewnetrza.pl/