Categories Porady

Ściągacze izolacji

Wszystkie prace przy układach elektrycznych wymagają dużej precyzji i staranności. Wiadomo, że jeden błąd może skończyć się poważną awarią, a nawet stanem zagrożenia zdrowia i życia człowieka. Dlatego zdecydowanie odradza się niewłaściwe zdejmowanie izolacji nożem lub obcinaczem bocznym. Zamiast tego należy użyć odpowiednich narzędzi. Najlepsze do tego celu są szczypce do ściągania izolacji. To sprzęt, który zapewnia bezpieczeństwo i precyzję.

Wygodne ściągacze

Jedną z podstawowych czynności elektroinstalacyjnych jest ściąganie izolacji z przewodu / kabla. Zazwyczaj jest to czynność, która wymaga trochę czasu. Ściągacz izolacji umożliwia precyzyjne, a co najważniejsze, szybkie usunięcie izolacji przewodu. Oczywiście, są majsterkowicze, którzy znajdują relaks w ściąganiu izolacji „metodami domowymi”. Uważają, że bezsensu jest wydawanie pieniędzy na ściągacz izolacji, skoro wystarczy wziąć do ręki nóż i obrabiać przewody ręcznie. I jest to słuszne myślenie, kiedy pracy jest niedużo, a człowiek chce się odstresować. Schody zaczynają się wtedy, gdy od ręcznego ściągania izolacji zaczynają świerzbieć ręce, irytacja zaczyna narastać. I nagle majsterkowicz uświadamia sobie, że  przy pomocy ściągacza, pracę  można wykonać w kilka sekund.  Warto postawić na wygodne, którą zapewniają dobre narzędzia.

Ściągacz izolacji dla profesjonalistów

Wielu producentów oferuje wszechstronne szczypce do ściągania izolacji  wyposażone w  dodatkowe funkcje. Dla profesjonalistów przeznaczone są urządzenia automatyczne. Mają one możliwość wymiany narzędzi tnących na nowe ostrza. Chętnie wybierane przez fachowców są również modele z ogranicznikiem długości lub zintegrowanym obcinakiem bocznym. Funkcje dodatkowe są  wyraźnie wymienione w opisie produktu, więc kupujący może wybrać urządzenie zawierające przydatne dla niego funkcje dodatkowe. Do domowego użytku wystarczy tradycyjny ściągacz izolacji.

Ręczny ściągacz izolacji

Konwencjonalny ściągacz izolacji ma zwykle niezbyt skomplikowaną konstrukcję i sposób działania. Szczypce posiadają okrągły lub w kształcie litery V otwór, którego nie można całkowicie zamknąć. Doskonale sprawdzają do wcinania i usuwania izolacji, szczypce regulowane są ręcznie do średnicy kabla. Przyrząd umożliwia ściąganie izolacji zewnętrznej przewodu oraz kilku żył za jednym razem. Z wyglądu mechaniczny ściągacz jest podobny do szczypiec. Na wargach znajdują się dodatkowe gniazda z ostrzami do różnych odcinków przewodów przewodzących prąd. Praca z ręczną ściągarką nie sprawia trudności, nawet początkującym majsterkowiczom.

Firma TME oferuje wszystkie modele ściągaczy do izolacji – mechaniczne, półautomatyczne i automatyczne. Dokładny opis przyrządu, ułatwia klientom wybór i daje pewność właściwego użytkowania i zadowolenia klienta. Filtr produktów znacznie ułatwia wyszukiwanie. Naszą dewizą jest dbanie o jakość oferowanych produktów, bo od niej zależy komfort i bezpieczeństwo użytkowania. Paczki z zamówionymi artykułami dochodzą do odbiorcy w jak najkrótszym czasie.

Więcej na: tme.eu/pl

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *