Categories Łazienka

Czarna łazienka – czy to dobry pomysł i jak ją zaaranżować?

Nie ulega wątpliwości, że największą popularnością w naszym kraju cieszą się łazienki w jasnych kolorach. Biel, beż czy różne odcienie szarości, przełamywane jedynie pojedynczymi akcentami w innych barwach, to standard. Jednak są ludzie, którzy cenią sobie oryginalność i dla których inne rozwiązania mogą okazać się ciekawszą alternatywą. Jednym z nich jest czarna łazienka – sprawdź, czy warto na nią postawić i co zrobić, aby efekt końcowy nie przytłoczył!

Czarna łazienka – dlaczego warto?

Niezależnie od tego, czy jesteś miłośnikiem nowoczesnych, czy nieco bardziej klasycznych stylów aranżacji, czarna łazienka może być rozwiązaniem idealnym dla Ciebie. Czerń doskonale sprawdza się bowiem zarówno w stylu glamour, jak też minimalistycznym – wszystko zależy, w jaki sposób ją zastosujesz.

Czarna łazienka ma kilka niezaprzeczalnych zalet:

  • prezentuje się pięknie i jest w stanie pozytywnie zaskoczyć – zwłaszcza osoby, które są przywiązane do nieco bardziej klasycznych rozwiązań aranżacyjnych;
  • potęguje wrażenie głębi – może to być istotne zwłaszcza dla właścicieli małych łazienek, którym zależy na ich optycznym pomieszczeniu;
  • jest łatwiejsza w utrzymaniu czystości, choć oczywiście wiele zależy od rodzaju oraz jakości zastosowanych w niej elementów wyposażenia.

Warto również dodać, że czarna łazienka sprawdzi się nie tylko w mieszkaniu czy domu, ale również obiekcie firmowym, modnym hotelu czy restauracji. 

O czym należy pamiętać, aranżując łazienkę w czarnym kolorze?

Jeżeli jednak chcesz osiągnąć doskonały efekt, powinieneś pamiętać o jednej podstawowej zasadzie – umiarze. W czarnej łazience nie wszystko musi być ciemne, ponieważ w takiej sytuacji wnętrze może przytłaczać i wywoływać uczucie dyskomfortu. Najlepiej łączyć barwy – np. czarne płytki ceramiczne z białymi lub szarymi meblami albo odwrotnie. Możesz też zdecydować się na białą wannę, kabinę prysznicową albo kolorowe ręczniki, które ożywią przestrzeń i sprawią, że będzie ona prezentowała się jeszcze lepiej.

Szczególnie polecamy czarne płytki ceramiczne, również te imitujące marmur albo inne naturalne materiały, które prezentują się niezwykle okazale i które można dopasować niemal do każdego stylu aranżacji wnętrza. A jaka armatura do czarnej łazienki? Również czarna! To bardzo modne rozwiązanie – wystarczy spojrzeć na ofertę producentów baterii i, przede wszystkim, zapoznać się z przykładowymi aranżacjami, by przekonać się, że taka bateria może prezentować się naprawdę pięknie!

Co jeszcze sprawdzi się w czarnej łazience?

Przede wszystkim naturalne akcenty – w postaci rośliny albo drewna. Polecamy zwłaszcza blaty i meble z ciemnych gatunków, które będą skutecznie łagodziły surowość czerni. Doskonałym rozwiązaniem może również okazać się drewniana podłoga zastosowana tylko w niektórych miejscach – np. w okolicach wanny.

Jak widać, możliwości jest naprawdę wiele i ogranicza Cię właściwie tylko wyobraźnia. Polecamy zapoznanie się z przykładowymi aranżacjami – dzięki nim przekonasz się, że czarna łazienka to naprawdę świetny pomysł, niezależnie od metrażu pomieszczenia!

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *