Categories Łazienka

Niezbędne drobiazgi do łazienki

Wystrój łazienki to nie tylko płytki, armatura i meble. W każdej łazience potrzebne są funkcjonalne drobiazgi na tak niezbędne przedmioty, jak: ręczniki i papier toaletowy. Uchwyty na papier toaletowy oraz wieszaki na ręczniki to akcesoria zapewniające w pełni komfortowe korzystanie z łazienki.

Kropka nad „i” w urządzeniu łazienki

Zarówno łazienkę urządzoną tradycyjnie, jak i nowocześnie dopełniają takie drobiazgi jak uchwyt na papier toaletowy i wieszak na ręcznik. Wybierając je powinno się uwzględnić całość aranżacji tego pomieszczenia. To niepozorne, ale jednak ważne elementy, które pełnią funkcję praktyczną i dekoracyjną. Są na widoku i korzystamy z nich codziennie. Na rynku dostępnych jest wiele rozmaitych uchwytów i wieszaków. Bez problemu wybierzemy produkt do stylu aranżacji.

Rodzaje uchwytów do papieru

Wyposażenie łazienki powinno być dopasowane do potrzeb użytkowników. W codziennym życiu łazienkowe drobiazgi mają ogromne znaczenie. Bogaty w ten asortyment rynek ma ofertę dopasowaną do wszelkiego typu oczekiwań. Do wyboru jest kilka rodzajów uchwytów na papier toaletowy: wiszące, stojące oraz stojaki z dodatkowym miejscem na szczotkę do WC lub gazety.  Do niewielkich łazienek polecane są wiszące uchwyty na papier toaletowy, które montuje się w pobliżu muszli sedesowej. Papier toaletowy jest wtedy pod ręką. Praktyczne są uchwyty w postaci stojaków, ponieważ można na nich przechowywać kilka rolek papieru. Zarówno wiszące, jak i stojące uchwyty wyglądają dekoracyjnie. Najpopularniejsze są w kolorze chromowanej stali lub w czarnym. Ciekawie wyglądają w łazienkowym wnętrzu uchwyty w kolorze miedzianym lub złotawym. Minimalistyczne wzornictwo jest uniwersalne- uchwyty pasują do każdego stylu urządzania łazienki.  Mimo że nie są to wzory krzykliwe, nie mają w sobie nadmiaru ornamentów, wyglądają atrakcyjnie i są potwierdzeniem tezy, że piękno tkwi w prostej formie, a ona sprawdza się we wszystkich pomysłach aranżacyjnych.

Zalety wieszaków na ręczniki

Ręczniki są nieodłącznym elementem w łazience. Korzystamy z nich za każdym razem. Bardzo ważne jest utrzymanie ich w czystości i właściwy sposób suszenia. Wieszaki i półki na ręczniki mogą współtworzyć aranżację łazienki. Proste i eleganckie wzornictwo wieszaków i półek na ręczniki pasuje praktycznie do każdego stylu łazienki. Wybierając tego typu akcesoria, należy zwrócić uwagę na to, aby konstrukcja była solidna i stabilna, a tworzywo było odporne na wilgoć. Najpopularniejsze kolory nowoczesnych wieszaków na ręczniki to: chrom, czerń i złoto. Są one niezwykle praktyczne i dekoracyjne. Należy je zamontować w okolicy umywalki. Produkty ze stali nierdzewnej są odporne na korozję i wilgoć.

Elementy typu: uchwyty na papier toaletowy i wieszaki na ręczniki można zamontować bez wiercenia w płytkach.  Nadają one niepowtarzalnego charakteru łazience i stanowią ciekawą dekorację wnętrza, którym zazwyczaj nie ma bibelotów. Co najważniejsze, nie zajmują one za wiele miejsca, a poprawiają funkcjonalność łazienki.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *