Categories Łazienka

Czyszczenie kabiny prysznicowej – 5 cennych wskazówek

Łazienka to jedno z miejsc, które wymaga najczęstszego sprzątania, a jednocześnie charakteryzuje się sporą uporczywością zabrudzeń. Trudne bywa między innymi czyszczenie kabiny prysznicowej, w której niejednokrotnie osadzają się kamień czy pleśń. Jak zadbać o to, by zawsze była lśniąca? Czym umyć kabinę prysznicową? Wyjaśniamy!

1. Czyszczenie kabiny prysznicowej – regularność to podstawa

Czyszczenie kabiny prysznicowej jest trudne, gdy obrośnie kamieniem, rdzą czy pleśnią. Taki stan jest jednak wynikiem długotrwałych zaniedbań. Wystarczy poświęcić kabinie niewielką ilość czasu regularnie, aby nie musieć z mozołem usuwać trudnych zabrudzeń. Najlepiej spłukać czystą wodą prysznic po każdym użyciu i wytrzeć go miękką ściereczką z mikrofibry. Zapobiegnie to powstawaniu wielu zabrudzeń. Ponadto wskazane jest regularne mycie delikatnymi detergentami z częstotliwością dopasowaną do intensywności użytkowania prysznica.

2. Czym wyczyścić kabinę prysznicową?

Warto zaopatrzyć się w dobry środek do regularnego mycia prysznica. Czym wyczyścić kabinę prysznicową? Najlepiej wybrać środek uniwersalny, który nadaje się do różnych powierzchni (szyby, kafelki, armatura), a jednocześnie usuwa wiele typów zanieczyszczeń. Takie preparaty najczęściej są dostępne w formie wygodnego w użyciu sprayu i działają bardzo szybko. Dzięki nim czyszczenie kabiny prysznicowej może być naprawdę szybkie i przyjemne.

3. Środek do usuwania kamienia z kabiny prysznicowej – tylko o kwaśnym odczynie

Jak usunąć kamień z kabiny prysznicowej? Jest to możliwe tylko przy zastosowaniu preparatów o kwaśnym pH. To dlatego zwolennicy domowych sposobów czyszczą prysznice octem, sokiem z cytryny lub kwaskiem cytrynowym. Jeszcze skuteczniejszy będzie specjalny środek do usuwania kamienia z kabiny prysznicowej. Przy dużych zabrudzeniach należy wybrać produkt profesjonalny o dużej sile działania. Z domowymi środkami należy uważać, ponieważ mogą uszkadzać niektóre powierzchnie – np. naturalny kamień. Preparaty profesjonalne mają przebadane właściwości, dzięki czemu są bezpieczniejsze.

środek do usuwania kamienia z kabiny prysznicowej – czyszczenie prysznica
Do usuwania kamienia w kabinie prysznicowej należy zastosować specjalny środek o kwaśnym odczynie. W ten sam sposób usuwa się kamień np. z baterii czy z prysznica.

4. Czyszczenie uszczelek w kabinie prysznicowej

Problematycznym miejscem w łazience bywają też uszczelki w kabinie prysznicowej i elementy wykonane z silikonu. To właśnie tam najczęściej pojawiają się pleśń i grzyby. W tym przypadku bardzo duże znaczenie również ma regularność. Należy przy każdym czyszczeniu łazienki przecierać uszczelki preparatem o właściwościach czyszczących i dezynfekujących. Tego typu środki zabijają większość drobnoustrojów, dzięki czemu mogą zahamować rozwój pleśni w zarodku. Jeśli tego typu zanieczyszczenia są już wyraźne, należy sięgnąć po specjalistyczny preparat, pamiętając koniecznie o zachowaniu środków ostrożności zgodnie z zaleceniami producenta.

5. Czyszczenie kabiny prysznicowej – czystość, świeżość i higiena

Najlepsze codzienne środki do kabin prysznicowych łączą różne funkcje. Muszą pomagać nie tylko w usuwaniu brudu i osadów z mydła czy kamienia, ale również w zachowaniu higieny. Wilgotne i ciepłe środowisko łazienki jest bowiem rajem dla rozmaitych drobnoustrojów. Warto zwracać uwagę także na zapach. Dzięki temu środek do czyszczenia kabiny prysznicowej odświeży ją i sprawi, że korzystanie z łazienki będzie przyjemnością.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *