Categories Porady

Jak usuwać szkodliwe substancje z naszego otoczenia?

Szkodliwe substancje z otoczenia wnikają do organizmu, powoli go wyniszczając. W większości przypadków są one niezauważalne dla ludzkiego oka, co znacznie utrudnia walkę z nimi. Niemniej jednak warto podejmować działania, mające na celu usunięcie potencjalnie szkodliwych substancji z naszego otoczenia, a zwłaszcza z powietrza. Na czym mogą się one opierać?

Efektywna dezynfekcja – na czym polega?

Substancje potencjalnie szkodliwe dla ludzkiego organizmu znajdują się na powierzchniach, w żywności czy w powietrzu. Wielu z nas wydaje się, że wystarczy zachować higienę na odpowiednim poziomie, aby trwale się ich pozbyć. Niemniej jednak okazuje się, że dezynfekcja musi być nie tylko regularna, ale również efektywna. Większość powszechnie dostępnych środków nie radzi sobie z zanieczyszczeniami, jakie osiadają na powierzchniach, powodując ich dalsze rozprowadzanie. Warto więc wybierać specjalistyczne preparaty, zwłaszcza w kontekście zachowania czystości w łazience oraz w kuchni. 

Jak oczyścić powietrze?

Nawet najlepsze środki czystości nie sprawią, że będziemy oddychać czystym powietrzem. Efektywna dezynfekcja w tym kontekście jest utrudniona, jeśli nie korzystamy ze specjalistycznego sprzętu. Dobrym rozwiązaniem będzie Dyson oczyszczacz powietrza, który pozwoli pozbyć się czynników szkodliwych w postaci:

  • pyłów,
  • bakterii,
  • wirusów,
  • zarodników grzybów i pleśni,
  • alergenów.

Oczyszczacze powietrza Dyson doskonale sprawdzają się w domowych warunkach, a także w biurach czy innych miejscach użyteczności publicznej. Warto wziąć pod uwagę ich zakup, gdyż zanieczyszczenia powietrza nie są widoczne gołym okiem, natomiast mogą stanowić duże zagrożenie dla zdrowia. Nawracające infekcje dróg oddechowych, obniżona odporność, problemy z koncentracją czy ze snem – to tylko niektóre z objawów ekspozycji na substancje szkodliwe, znajdujące się w powietrzu. Problem ten nasila się zwłaszcza w okresie jesienno-zimowym, lecz o jego występowaniu nie powinniśmy zapominać także w cieplejsze dni. Co ważne, nie ma obecnie lepszego i tak łatwo dostępnego sposobu oczyszczania powietrza, niż zastosowanie profesjonalnego sprzętu. Zasysa on powietrze z otoczenia, a następnie filtruje, pozostawiając substancje niebezpieczne wewnątrz mechanizmu.

Dlaczego usuwanie szkodliwych substancji z naszego otoczenia jest tak istotne?

Wzrost świadomości społecznej w zakresie ochrony zdrowia sprawia, że coraz częściej rezygnujemy z rozwiązań, które nie są dla nas korzystne. Wybieramy żywność niezawierającą szkodliwych dodatków, nie palimy też papierosów, z których wydobywają się szkodliwe substancje smoliste. Nie zawsze jednak zdajemy sobie sprawę z tego, jak ważnym aspektem jest czyste powietrze. Niektórzy wpływ zanieczyszczeń odczuwają niemal natychmiastowo, natomiast organizmy innych kumulują je. Z czasem mogą pojawiać się dolegliwości związane z układem oddechowym, substancje szkodliwe mogą też przyczyniać się do rozwoju chorób nowotworowych. Nie jesteśmy w stanie całkowicie oczyścić powietrza na zewnątrz, jednak możemy zadbać, aby było one pozbawione zanieczyszczeń w naszych domach. 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *