Categories Salon

Jak zorganizować prawdziwe kino w salonie?

Czy jest lepszy sposób na miłe spędzenie wolnego czasu niż seans filmowy w kinie? Oczywiście! Seans filmowy we własnej sali kinowej! Okazuje się, że z odrobiną pomysłu i kreatywności można stworzyć salę kinową we własnym salonie. Czy warto posiadać taką salę kinową? Jakie są jej zalety i jakie urządzenia są potrzebne do zaaranżowania jej wnętrza? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz poniżej. Zamień swój salon w prawdziwą salę kinową i poczuj niepowtarzalne emocje już dziś!

Kino w salonie – dlaczego warto je mieć?

Kino domowe kojarzy nam się z luksusem dostępnym tylko dla najbogatszych. Takie myślenie nie jest odpowiednie, gdyż posiadanie kina domowego jest dzisiaj dostępne dla wszystkich. Dzięki zastosowaniu nowoczesnych technologii, zarówno salon, jak i osobne pomieszczenie w domu może stać się prawdziwą salą kinową, w pełni wyposażoną. Warto ją mieć, by poczuć się jak w prawdziwym kinie. Sala kinowa w domu pozwala na relaks, odpoczynek, a do tego jest okazją do ciekawego spędzania wolnego czasu z rodziną czy przyjaciółmi. Kino domowe nie jest jeszcze tak bardzo popularne, jednak zainteresowanie tego rodzaju udogodnieniem jest coraz większe. Nic w tym dziwnego, gdyż posiadając własną salę kinową, nie jesteśmy zależni od aktualnego programu w kinie, możemy samodzielnie decydować o tym, jaki film chcemy obejrzeć i kiedy. To daje nam o wiele większe możliwości miłego spędzania wolnego czasu. We własnym kinie poczujesz się naprawdę komfortowo. Będzie to także doskonałe miejsce do organizacji wieczoru z przyjaciółmi.

Największe zalety kina domowego

Kino domowe ma wiele zalet. Przede wszystkim, umożliwia odczucie prawdziwie kinowych emocji podczas seansów filmowych. Przewagą kina domowego nad kinem tradycyjnym jest fakt, że możesz z niego korzystać o każdej porze dnia i nocy, nie musisz także kupować biletów, a to, jaki film wyświetlisz zależy tylko od Ciebie. Bardzo istotnym elementem każdego kina domowego jest nie tylko ekran, ale także głośniki. Głośnik centralny o sporej mocy umożliwia odczucie prawdziwych emocji podczas oglądania filmów. Poczujesz się jak w samym środku akcji, zamieniając swój salon w salę kinową, która będzie funkcjonować na Twoich zasadach.

Jak urządzić kino domowe?

Własne kino domowe wymaga odpowiedniego projektu. To właśnie od działań projektowych zaczyna się pracę nad urządzeniem kina. W miejscu inwestycji spotyka się projektant z właścicielem, by omówić wszelkie prace twórczo-koncepcyjne. Projektanci prezentują wszelkie dostępne możliwości i rozwiązania, a właściciel wybiera to, co najbardziej odpowiada jego oczekiwaniom. Kiedy wstępny projekt będzie zaakceptowany, rozpoczyna się praca nad projektem technicznym w porozumieniu z architektem. Dobierany jest cały sprzęt, głośniki i wszelkie urządzenia elektroniczne. System nagłośnieniowy jest odpowiednio dobierany pod kątem danego pomieszczenia, jego metrażu czy charakterystyki. Po zaakceptowaniu projektu, następują prace właściwe nad jego realizacją. Rozpoczynają się prace instalacyjne okablowania i urządzeń AV, a także cały rozruch systemu i kalibracja systemów nagłośnieniowych. Kolejnym krokiem jest programowanie aplikacji sterującej, która pozwala na wygodne korzystanie z systemu. Kino domowe jest gotowe do użytku! Pozostają jeszcze jedynie kwestie aranżacyjne. 

Domowa sala kinowa – jakie urządzenia są potrzebne?

Urządzając domową salę kinową, należy wyposażyć ją w odpowiednie urządzenia. Bez względu na to, czy będzie urządzona w osobnym pomieszczeniu czy salonie, domowe kino musi zostać wyposażone w dobrej jakości telewizor. Najlepsze efekty daje telewizor o dużej przekątnej. szerokie pole widzenia wypełnia telewizor, zapewniając doskonałą widoczność każdego detalu. Aby móc wykorzystać pełen potencjał dobrego telewizora, konieczne jest jego odpowiednie skalibrowanie. Tylko wtedy możemy mieć pewność, że wykorzystujemy w pełni jego możliwości. Oprócz telewizora, przyda się także odtwarzacz Blu-Ray, a przede wszystkim doskonałej jakości system nagłośniowy. Projekt kina domowego określa dokładne rozmieszczenie głośników, ich ilość i moc, co sprawia, że oglądanie filmów staje się prawdziwą przyjemnością i zapewnia emocje porównywalne do emocji, jakie odczuwamy podczas seansu w standardowym kinie. Nieodzownym elementem każdej sali kinowej jest także wyposażenie takie, ja fotele czy kanapy, które zapewnią wygodne użytkowanie sali kinowej.

HD Cinema – stwórz własną sale kinową we własnym domu!

HD Cinema to firma zajmująca się wykonywaniem i wdrażaniem kompleksowych rozwiązań audiowizualnych w domach i mieszkaniach. W ofercie firmy znajdują się usługi projektowania i wykonywania przestrzeni kinowych w domach. O tym, jak może wyglądać sala kinowa w salonie przeczytasz tutaj: https://hdcinema.pl/kino-w-salonie. Jeżeli marzysz o własnej sali kinowej, zajrzyj na stronę https://hdcinema.pl/kino-w-domu i skontaktuj się z przedstawicielami firmy HD Cinema. Umów się na spotkanie z projektantami i wspólnie stwórzcie pomysł na wymarzoną salę kinową w Twoim salonie.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *