Categories Porady

Industrialny design – jakie meble wybrać?

W ostatnich latach industrialny i loftowy design wnętrz znacznie zyskał na popularności. Nic w tym dziwnego! To oryginalny styl, który potrafi zrobić naprawdę dobre wrażenie. Kluczem do sukcesu w stworzeniu industrialnego pomieszczenia są doskonale dobrane meble. Jakie wybrać?

Drewno i stal

Połączenie litego drewna i doskonałej jakości stali to kwintesencja industrialnego designu. Meble wykonane z tych materiałów sprawdzą się doskonale w loftowych wnętrzach. Co równie istotne, są one na tyle uniwersalne, że będą świetnie wyglądały w towarzystwie dowolnych kolorów i dodatków. Drewno i stal pomogą Ci uzyskać pożądany, nieco surowy klimat wnętrza. Warto pomyśleć o prostych regałach ze stalową ramą oraz oryginalnym, kawowym stoliku do salonu. Wiszące półki z kolei mogą stanowić świetną bazę do stworzenia domowej biblioteki lub stworzyć specjalne miejsce na ciekawe dekoracje lub fotografie i pamiątki.

Surowy, ale oryginalny styl

Industrialny design kojarzy się z surowymi, prostymi formami. Nie oznacza to jednak, że meble do takich wnętrz muszą być nudne! Wręcz przeciwnie. Jeśli wybierzesz elementy wyposażenia od naprawdę dobrego producenta, mogą one okazać się oryginalne i zaskakujące same w sobie. Pamiętaj jednak, że prostota i minimalizm są kluczowe w osiągnięciu industrialnego klimatu pomieszczenia. Jeśli zależy Ci na ożywieniu wnętrza, skup się na odpowiednich dodatkach i ozdobach w ciekawym kolorze. Pamiętaj, że meble są jedynie bazą do całej aranżacji, jednak ustawienie w salonie oryginalnego stolika kawowego z nieregularną nogą, albo zawieszenie ciekawej półki z nietuzinkowym obiciem są jak najbardziej mile widziane.

Meble najwyższej jakości

Mogłoby się wydawać, że meble w stylu industrialnym lub loftowym są bardzo proste do zaprojektowania i wyprodukowania. Nic bardziej mylnego! Z uwagi na ich otwarte, pozornie nieskomplikowane konstrukcje, muszą być doskonale przemyślane, aby zapewnić odpowiednią stabilność oraz solidność. Pamiętaj, że względy estetyczne to tylko jedna z rzeczy, na którą warto zwracać uwagę! Wybieraj wyłącznie meble najwyższej jakości. Sprawdzeni producenci zapewnią Ci nie tylko industrialny design każdego elementu wyposażenia, ale też gwarancję trwałości i niezawodności. Zastanawiasz się, gdzie warto kupować tego typu meble? Godnym polecenia miejscem jest sklep internetowy https://sw-design.pl/. Znajdziesz tam doskonałej jakości, ręcznie wykonywane elementy wyposażenia zaprojektowane w nowoczesnym stylu industrialnym.

1 comment

Solidnemocowania.pl says:

Warto też rozważyć rękodzieło. To co prawda kosztowne rozwiązanie, ale jedyne w swoim rodzaju. Mamy wówczas pewność, że dany mebel jest unikatowy.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *