Categories Porady

Pielęgnacja skórzanej sofy: tajniki dbania o meble domowe i biurowe

Jeśli kupujesz skórzaną sofę i chcesz przez długi czas cieszyć się jej atrakcyjnym wyglądem, warto zadbać o właściwą pielęgnację tego mebla. Wcale nie jest to trudne, ale warto przestrzegać pewnych zasad, w tym tych podawanych przez producenta i jednocześnie unikać rozpowszechnionych błędów.

Jak właściwie dbać o skórzaną sofę?

Kupując sofę ze skórzaną tapicerką, najprawdopodobniej otrzymasz zalecenia od producenta dotyczące jej pielęgnacji. Przestrzegaj ich, a jednocześnie nie zapominaj o tym, że systematyczność i uwaga pozwolą znacznie wydłużyć użyteczność zakupionego mebla. Oto jeszcze pięć podstawowych zasad, które pozwolą Ci wydłużyć żywotność skórzanej sofy:

  1. Porada 1. Zadbaj o odpowiedni poziom wilgotności pomieszczenia, w którym znajdują się meble. Powinna oscylować na poziomie 65-75%.
  2. Porada 2. Stosuj do czyszczenia sofy wyłącznie środki przeznaczone do naturalnej lub sztucznej skóry.
  3. Porada 3. Raz na 6 miesięcy dokonaj odbudowy ochronnej, lipidowej warstwy skóry za pomocą specjalnych impregnatów wcieranych w powierzchnię. Jeśli nie posiadasz takich środków, można zastąpić je gliceryną lub olejkiem rycynowym.
  4. Porada 4. Przynajmniej raz na tydzień realizuj czyszczenia sofy na sucho.
  5. Porada 5. Całkowicie zrezygnuj z jedzenia i picia napojów podczas siedzenia na sofie, oducz tego swoich domowników i pracowników (jeśli sofa stoi w biurze).

Jeśli nagle na tapicerce pojawią się małe nacięcia, pęknięcia lub dziury, można je pokryć płynną skórą, a także uszczelnić specjalnym klejem.

Czego nie wolno robić podczas pielęgnacji mebli?

Mimo tego, że meble skórzane nie są wymagające w pielęgnacji, łatwo można dopuścić się pewnych błędów podczas ich czyszczenia. Oto najbardziej powszechne pomyłki, które zdarzają się osobom, niezaznajomionym z tajnikami właściwego dbania o skórę (dotyczy to skóry zarówno naturalnej, jak i sztucznej):

  • Czyszczenie skórzanej sofy z wykorzystaniem mydła;
  • Nadmierne tarcie zabrudzonych miejsc ściereczką;
  • Stosowanie do usunięcia zanieczyszczeń spirytusu;
  • Zwlekanie z czyszczeniem mebli po pojawieniu się zanieczyszczenia;
  • Stosowanie do sprzątania środków, które nie są przeznaczone do czyszczenia skóry.

Renowacja skórzanej sofy: gdzie zamówić tę usługę?

Co w przypadku, jeśli mimo pielęgnacji (a najprawdopodobniej przez jej brak lub niewłaściwe wykonanie) sofa straciła atrakcyjny wygląd? Pojawiły się pęknięcia, wgięcia i inne wady? Rozwiązaniem problemu może się stać wykonanie wysokiej jakości tapicerowania i renowacji przez fachowych meblarzy. Takich znajdziesz we wrocławskiej firmy Nubes. Zajrzyj do katalogu jej usług i zrealizowanych prac, żeby upewnić się, że to tutaj pracują prawdziwi mistrzowie, gotowi dokonać naprawy nawet najbardziej zniszczonych mebli w ścisłej zgodności z potrzebami i wymogami klientów, a jednocześnie w przystępnej cenie i krótkim czasie. 

Jeśli marzysz o skórzanej sofie do swojego domu lub biura, nie odmawiaj sobie tego marzenia: dzięki nowoczesnym produktom pielęgnacyjnym na długi czas zachowasz wspaniały wygląd takich mebli, a w razie potrzeby łatwo zlecisz ich renowację.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *