Categories Pokój dziecka

Jak dobrać odpowiednie łóżko dla chłopca?

Gdy urządzamy lub remontujemy pokój chłopca w wieku szkolnym, na wybór mebli patrzymy nieco inaczej niż gdy był on małym dzieckiem. Okres  nastoletni to czas intensywnego wzrostu, ale i moment, kiedy pociecha w zupełnie inny sposób zaczyna korzystać ze swojego pokoju. Nie w głowie jej już malowanie kredkami po meblach czy ozdabianie ich naklejkami. W związku z tym wybór biurka, szafy czy łóżka dla chłopca nastoletniego to zwykle decyzja na długie lata i warto o  tym pamiętać.

Łóżko dla chłopca – jakie wybrać?

Nie ulega wątpliwości, że łóżko chłopięce w pokoju dorastającej pociechy to bardzo ważne miejsce nie tylko do spania. Poza odpoczynkiem służy do spędzania czasu nad książkami czy przesiadywania z kolegami i koleżankami. Musi być więc odpowiednio duże i wygodne. Wymiar łóżka dla chłopca, gdy jest już starszakiem, powinien być taki, jak dla osoby dorosłej, czyli standardowo 90x200cm. Zakup mniejszego mebla o długości np. 160 cm nie ma w tym przypadku większego sensu, bo ani się obejrzymy, a konieczna będzie jego wymiana i poniesienie kolejnych kosztów.

Zwróćmy także uwagę na materac, który gra kluczową rolę jeśli chodzi o wygodę, ale i postawę dorastającego człowieka. Nie powinien być on ani zbyt miękki, ani zbyt twardy. Wskazane jest natomiast zaopatrzyć łóżko chłopięce w ergonomiczny materac, dopasowujący się do ułożenia ciała.

Chłopięce łóżko z szufladami – hit czy kit?

Jeśli dokładnie prześledzimy rynek i przyjrzymy się ofertom producentów mebli dla dzieci, bez trudu zauważymy, że łóżka dla chłopców mogą być naprawdę funkcjonalne. Na szczególną uwagę zasługują tutaj te modele, które zostały dodatkowo wyposażone w szuflady. Znajdziesz je m.in. w ofercie Pinio.com.pl/łóżko-dla-dzieci W jaki sposób można wykorzystać taką szufladę? Na setki różnych sposobów! Oczywiście bez trudu pomieszczą pościel, poduszki, kołdry, koce, ale także sprzęty sportowe, buty, ciuchy czy też książki. Wszystko zależy od potrzeb.

 Chłopięce łóżka z szufladą to bardzo dobre rozwiązanie w szczególności, jeśli pokój jest niedużych rozmiarów, a miejsce na przechowywanie ograniczone. Jeśli natomiast łóżko nie posiada szuflady, przestrzeń pod nim również można praktycznie wykorzystać, np. umieszczając tam odpowiednio dostosowane do tego celu pudła, które pomieszczą wiele różnych rzeczy.

Łóżko dla chłopca w modnym stylu?

Choć wydawać by się mogło, że z punktu widzenia chłopców design mebli to rzecz drugorzędna, warto zaprosić nastolatka do dokonania wspólnego wyboru. W końcu to on będzie spędzał najwięcej czasu w swoim pokoju i musi czuć się w nim komfortowo. Wprawdzie łóżko to zdecydowanie „prosty” mebel, ale nowoczesne modele mogą być naprawdę ciekawie zaprojektowane i potrafią cieszyć oko. Łóżko dla chłopca w odcieniach szarości lub bieli przełamane drewnianymi dodatkami, jak np. nietuzinkowej konstrukcji nóżki czy łóżko w stylu vintage – to przykłady ciekawych rozwiązań, bardzo często wykorzystywanych obecnie w projektach pokojów starszych dzieci. Pełna oferta producenta mebli dla dzieci dostępna jest na stronie: https://www.pinio.com.pl/

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *