Categories Pokój dziecka

Fototapeta do pokoju dziecięcego – jak wybrać odpowiednią?

Urządzasz właśnie pokój dziecięcy i zastanawiasz, jak sprawić by wnętrze to było piękne i przyjazne? Doskonałym sposobem na uzupełnienie aranżacji może być fototapeta. Do wyboru masz dosłownie tysiące wzorów. Sprawdź, jak wybrać idealną fototapetę do pokoju Twojej pociechy.  

Fototapety od kilku lat cieszą się bardzo dużą popularnością. Nie ma w tym zresztą nic dziwnego, ponieważ pozwalają one uzyskać naprawdę ciekawy efekt. Stanowią doskonałą ozdobę wnętrza, ale jednocześnie nie przytłaczają go. Z tego też powodu mogą być świetną alternatywą dla modnych dawniej tapet, które obecnie raczej odeszły w zapomnienie. Fototapeta to także doskonały sposób na to, by nadać wnętrzu konkretnego charakteru. Wśród dostępnych wzorów znajdziemy bowiem przeróżne motywy, od zdjęć widoków i natury, aż po abstrakcje i grafiki 3D. Co więcej, można je z łatwością zamontować oraz ściągnąć. I to bez uszkadzania ściany. Dlatego też świetnie nadają się one do pokoju dziecięcego. Na co warto zwrócić uwagę, wybierając fototapetę? 

Fototapeta na ścianę — jaki wzór wybrać? 

Wybór odpowiedniej fototapety do pokoju dziecka to wcale nie takie łatwe zadanie. I to bynajmniej nie z powodu ubogich możliwości — wręcz przeciwnie, wybór wzorów jest bowiem naprawdę imponujący. W tej kwestii warto kierować się przede wszystkim wiekiem dziecka. Zupełnie inne motywy sprawdzą się w pokoju nastolatka, a inne u przedszkolaka lub kilkumiesięcznego maluszka. 

W pokoju dzieci w wieku szkolnym świetnie sprawdzi się na przykład fototapeta z mapą. To bardzo modny w ostatnim czasie wzór. Poza tym będzie on nie tylko ciekawą ozdobą, ale i materiałem edukacyjnym. Do pokoju młodszego dziecka możesz wybrać natomiast fototapetę z motywem zwierząt lub z kolorowymi wzorami geometrycznymi. 

Czym kierować się wybierając fototapetę do dziecięcego pokoju? 

Kupując fototapety, musisz zwrócić uwagę na kilka ważnych kwestii. Przede wszystkim, musi ona pasować do parametrów wnętrza. Przeważnie fototapetę montuje się na jednej ze ścian pokoju. Zdecyduj więc, na której chcesz umieścić tę ozdobę, a następnie wykonaj dokładne pomiary. Będą Ci niezbędne, ponieważ obecnie sprzedaje się przede wszystkim fototapety na wymiar. Pamiętaj, aby przy zamówieniu dodać kilka centymetrów. Fototapety można bowiem łatwo przyciąć. Jeśli natomiast kupisz nawet odrobinę za małą, może to zepsuć efekt. 

Warto mieć też na uwadze, by fototapety do pokoju dziecięcego były wykonane z odpowiedniego materiału. Powinien być on odporny na zabrudzenia i ścieranie. Doskonale sprawdzi się na przykład fototapeta lateksowa lub winylowa. 

 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *