Categories Porady

Jaka podłoga na balkon w bloku?

Podłoga na balkonie pełni szczególną funkcję. Z jednej strony musi zapewniać bezpieczeństwo użytkownikom. Z drugiej natomiast jest tym elementem, który szczególnie wpływa na wizualny efekt balkonu. Dlatego też, zanim zdecydujemy się na konkretny materiał, którym wyłożymy nasz taras, warto dobrze zastanowić się nad tym, jakie są nasze oczekiwania. W poniższym tekście znajdziesz kilka przydatnych wskazówek.

Jaka podłoga na balkon będzie najlepsza?

Jeśli zastanawiasz się nad tym, co położyć na balkon możesz zasięgnąć opinii projektanta wnętrz lub poświęcić nieco czasu na głębszą analizę tematu. Obecnie ogrom ciekawych podpowiedzi i inspiracji w tym temacie odnaleźć można zarówno w przestrzeni internetowej jak i w branżowych czasopismach.

Jakie zatem mamy możliwości na „potraktowanie” podłogi balkonowej. Na samym początku należy wymienić oczywiście płytki. Stare, dobre i ponadczasowe płytki, które od pokoleń są najchętniej wybieranym rozwiązaniem na balkon. Dlaczego? Przede wszystkim dlatego, że są łatwe do utrzymania w czystości. Poza tym płytki na balkon wybieramy także z uwagi na ich właściwości, głównie odporność względem czynników atmosferycznych. Są one niezwykle wytrzymałe na deszcze i słońce.

Jeśli jednak nie lubimy podążać za ogólnie przyjętymi trendami, należy zadać pytanie co na balkon zamiast płytek?  Alternatywę mogą stanowić np. panele winylowe lub parkiet tarasowy. Poza zaletami nie są one jednak pozbawione pewnych wad, o czym przeczytasz w dalszej części tekstu. Ciekawym, ekologicznym i niezwykle przyjemnym wizualnie rozwiązaniem są ponadto sztuczne trawniki. Dzięki nim poczujesz się na balkonie jak w ogrodzie, zwłaszcza jeśli zainwestujesz w trawę typu premium.

Nowoczesne płytki na balkon

Zatrzymajmy się jednak na chwilę przy płytkach balkonowych. Jak już wspomniano wcześniej, ich właściwości sprawiają, że sprawdzą się w zasadzie na każdym balkonie. Zarówno zadaszonym jak i w pełni odsłoniętym. Weźmy jednak pod uwagę ich wygląd. Nawet najmniejszy balkon może prezentować się nowocześnie i przytulnie, o czym marzy chyba każdy mieszkaniec bloku. Najlepiej jeśli będzie stanowił swoiste przedłużenie mieszkania, a efekt taki zapewnić mogą właśnie nowoczesne płytki na balkon.  Na ich kanwie stworzyć można wymarzony klimat, od stylu boho po glamour. Ciekawe inspiracje na wykończenie balkonu odnajdziesz w artykule: Aranżacja balkonu na ciepłe letnie wieczory.

Panele winylowe na balkon

Co zatem z przywołanymi wcześniej panelami winylowymi na balkon?. No cóż, o ile całkiem dobrze radzą sobie z oddziaływaniem wody i słońca, o tyle mróz w naszym klimacie może okazać się dla nich zbyt trudnym przeciwnikiem. Choć wcale nie musi tak być. Wiele zależy od jakości produktu oraz usytuowania balkonu. Dla przykładu panele winylowe na balkon znakomicie sprawdzą się, gdy jest on całkowicie osłonięty.

Czy parkiet na balkon to dobre rozwiązanie?

Kolejnym rozwiązaniem na balkon jest parkiet. Ten rodzaj podłogi wymaga jednak znacznie więcej pracy, z regularną impregnacją włącznie. Drewno, choć piękne i ponadczasowe, może po pewnym czasie nabierać odkształceń oraz tracić na kolorze. Z drugiej jednak strony, z uwagi na wyjątkową przytulność jaką zapewnia, nadal wiele osób decyduje się na ten właśnie rodzaj podłogi na balkon. Więcej inspiracji znajdziesz na stronie: Grupamo.pl

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *