Categories Porady

Jak urządzić stare mieszkanie, by zyskało ciekawszy design?

Kupując mieszkanie z rynku wtórnego, nie zawsze chcemy pozbywać się wszystkich mebli. W końcu niektóre mogą pasować do wizji wystroju naszego “nowego” mieszkania, a jednocześnie dawny właściciel nie chce ich wywozić, gdyż to kosztowne i problematyczne. Oczywiście nie wszystko musimy zachować, a niektóre rzeczy możemy sprzedać, by zyskać fundusze na nowy wystrój. Jak i gdzie to zrobić?

Daj nowe życie starym rzeczom i wystaw je na platformie sprzedażowej 

Platforma sprzedażowa https://vilandy.com/ to miejsce, gdzie możesz sprzedać stare rzeczy zakupione w pakiecie razem z mieszkaniem z rynku wtórnego. Nie brakuje amatorów mebli vintage, dlatego szybko mogą one znaleźć swojego nabywcę. Jednocześnie za zarobione pieniądze możesz znaleźć nowe lub używane meble w wybranym stylu. W ten sposób ograniczysz wydatki na wykończenie mieszkania po jego zakupie. Znajdziesz zarówno wypoczynki do salonu, jak i meble, z których stworzysz modną, modułową meblościankę. Możesz znaleźć meble z litego drewna, ale i takie, które wykonane są z płyty meblowej, czy MDF albo rattanu, wikliny czy PVC. 

Wybierz dodatki, które urozmaicą stare mieszkanie 

Nie trzeba kupować kosztownych nowych dodatków, gdyż można postawić na modne, a jednocześnie niedrogie. Na pewno sprawdzą się poszewki na poduszki, które urozmaicą design starej kanapy czy narożnika. Do tego można postawić na nową narzutę czy też kapę albo pokrowiec na sofę czy fotel. Takie rozwiązanie zmniejsza koszty w porównaniu choćby do oddania mebli do tapicera. Oczywiście można zdecydować się na ten ostatni krok, jeśli nie chce się korzystać z narzut. W końcu dostępne obecnie tkaniny są trwałe, odporne na zaplamienia, uszkodzenia mechaniczne, zaciąganie, a jednocześnie mają ciekawy design. Można wybrać tapicerowanie z przeszyciami dodającymi nutę nietuzinkowego designu. Na pewno z dodatków do mieszkania z rynku wtórnego warto wybrać także lampy. Koszt zakupu nowych opraw nie musi być duży, a wnętrze może wiele zyskać. Sprawdzą się zarówno małe lampki nocne, lampy wiszące, plafony, jak i lampy stojące. Dodatkiem, który zyskuje na znaczeniu w mieszkaniach jest też kwietnik. Oczywiście warto dobrać do niego odpowiednie kwiaty, czy rośliny, które będą oczyszczać wnętrze z zanieczyszczeń czy szkodliwych jonów. Kwietnik może być w stylu retro albo nowoczesnym. Sprawdzi się zarówno w salonie, jak i sypialni. Do salonu, gdzie na podłodze znajduje się parkiet można wybrać też perski dywan w klasycznym stylu.         

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *