Categories Łazienka

Jaki grzejnik najlepiej sprawdzi się w łazience?

Projektowanie i urządzanie łazienki wiąże się z podejmowaniem wielu, istotnych decyzji, a niektóre z nich stanowią, niemałe wyzwanie. Łazienka, jest tego typu pomieszczeniem, w którym trzeba zadbać o znacznie więcej szczegółów, niż w pozostałym częściach domu. Sama estetyka wykonania i dobranie odpowiedniej kolorystyki nie wystarczy. Ważną kwestią są jakościowo dobre sprzęty, a jednym z nich jest grzejnik. Odpowiednio dobrane ogrzewanie łazienkowe, ma na celu stworzenie higienicznego i pozbawionego wilgoci wnętrza, a to w przypadku łazienki jest bardzo ważne. Nikt przecież nie chce korzystać z nieestetycznego pomieszczenia, w którym unosi się nieprzyjemny zapach wilgoci. Jak zostało wielokrotnie potwierdzone, grzejniki łazienkowe mają za zadanie nie tylko ogrzać pomieszczenie, ale także ułatwić i przyspieszyć proces schnięcia ręczników, czy ograniczyć proces osadzania się wilgoci na różnych powierzchniach. Ze względu na różny typ, rozmiar i styl łazienek istnieje dużo rodzajów grzejników łazienkowych, które idealnie odnajdą się w każdej przestrzeni. Mogą to być małe, duże, zwykłe lub elektryczne grzejniki łazienkowe.

Czym są grzejniki łazienkowe?

Można jednogłośnie stwierdzić, że nie ma lepszego uczucia, od wyjścia spod ciepłego prysznica lub z wanny do pomieszczenia, w którym panuje przyjemna temperatura. Tego typu sytuacja, wyklucza moment, w którym trzeba szybko otulić się grubym ręcznikiem i starać się w jakiś sposób zagrzać. Dobrze dobrany grzejnik łazienkowy zdecydowanie wpływa na komfort i przyjemność korzystania z pomieszczenia. W okresie jesienno – zimowym to niezbędny sprzęt, jednak jak się okazuje nie tylko w tym czasie! Warto dowiedzieć się czym dokładnie są te urządzenia i jakie jest ich zastosowanie.

Grzejniki łazienkowe to w najprostszym rozumieniu urządzenia grzewcze, posiadające dwa podstawowe zastosowania. Składają się na nie: ogrzanie całego pomieszczenia oraz suszenie ręczników, dywaników i innych mokrych tkanin. Jednak warto zwrócić uwagę, że samo ogrzewanie pomieszczenia, nie ma na celu, jedynie utrzymania przyjemnej temperatury w łazience, lecz również chodzi tu o kontrolę wilgotności powietrza. Ograniczenie poziomu wilgotności powietrza jest bardzo ważną kwestią w każdym pomieszczeniu mieszkalnym, jednak to właśnie w łazience występuje największe prawdopodobieństwo pojawienia się jej. W niektórych sytuacjach jej poziom może osiągnąć od 70 do 80%.

Stosując grzejniki łazienkowe dbasz o zdrowie swoje i innych domowników.

Największy wybór grzejników dekoracyjnych

Jakie grzejniki łazienkowe wybrać?

Istnieje kilka podstawowych grup grzejników łazienkowych. Najczęściej wybieranymi są zwykłe grzejniki łazienkowe i elektryczne grzejniki łazienkowe. Przed podjęciem decyzji dotyczącej zakupu konkretnego modelu, należy zrobić małe rozeznanie — poznać ich zalety oraz różnice.

Zwykły grzejnik — grzejnik wodny łazienkowy

Jest to bardzo popularny model grzejnika, który najczęściej występuje w formie drabinki. Tego typu budowa nie zajmuje w łazience dużo miejsca, a do tego daje możliwość zawieszania między rurkami mokrych ręczników. Różnią się między sobą kolorem, rozmiarem, kształtem, a także sposobem podłączenia. W ich ofercie można znaleźć modele centralne, boczne, dolne, poziome i pionowe. Grzejnik pionowy zajmuje o wiele mniej miejsca na ścianie, niż poziomy- jest wysoki i wąski, co sprawia, że w łazience można postawić więcej mebli.

Grzejnik elektryczny

W tym modelu należy zwrócić szczególną uwagę na zamontowanie go w odpowiedniej odległości od wanny, kabiny prysznicowej i umywalki. Są one niezastąpione w sezonie letnim i sprawdzą się jako idealne wspomaganie dla ogrzewania centralnego. Ich największą zaletą jest szybkość, z jaką się ogrzewają i krótki czas nagrzania całego pomieszczenia.

Wybór konkretnego modelu zależy z reguły od potrzeb kupującego. Zarówno zwykłe jak i elektryczne grzejniki łazienkowe spełniają swoje podstawowe funkcje. Wodny sprawdzi się świetnie w sezonie grzewczym, natomiast elektryczny sprawi, że w zimniejsze wiosenno – letnie dni w łazience będzie panowała przyjemna temperatura.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *