Categories Salon

Lampy w stylu skandynawskim – jakie wybrać?


Mało który sposób aranżacji wnętrz przyciąga obecnie tak duże zainteresowanie, jak właśnie styl skandynawski. Przebojem wdarł się on do polskich mieszkań jeszcze w latach dziewięćdziesiątych zeszłego stulecia i z każdym rokiem zyskuje coraz więcej zwolenników. A jakie oświetlenie wybrać do salonów, kuchni i sypialni w tym stylu? Podpowiadamy!

Styl skandynawski – skąd wzięła się jego popularność?

Skąd się wzięła popularność nordyckiego podejścia do wnętrz w Polsce? Odpowiedź na to pytanie nie jest oczywiście prosta, gdyż przyczyn jest co najmniej kilka. Do najważniejszych z nich zaliczyć można:

  • Dopasowanie do krajowych warunków – styl skandynawski funkcjonuje w podobnej strefie klimatycznej, co ułatwia „przeszczepienie” poszczególnych rozwiązań.
  • Prostota i uniwersalność – sprawiająca, że wiele elementów można wykonać samodzielnie lub też wykorzystać już istniejące meble czy dodatki. Dodatkowo forma ta nie razi ostrymi barwami, nadmiernym bogactwem, lecz jednocześnie nie jest też przesadnie zimna czy surowa.
  • Siła użyteczności – która przekona każdego, kto oczekuje od mieszkania czy domu przede wszystkim komfortu i rozwiązań przyjaznych dla domowników
  • Niska cena – prosta forma i uniwersalność to też klucze do stosunkowo niskich cen wyposażenia w stylu skandynawskim.

Ogólnie rzecz biorąc, omawiany typ wystroju jest po prostu lekki, przyjemny i nastawiony na użytkownika. Nie powinno więc dziwić, że tak wiele osób decyduje się na jego wykorzystanie w swoim domu.

Lampy skandynawskie – czyli jakie?

Urządzając wnętrza w stylu skandynawskim, warto wiedzieć, czym powinno się charakteryzować oświetlenie w nich montowane.

  • Biel – kolor ten jest niejako barwą podstawową wszystkich produktów.
  • Naturalne materiały – czyli przede wszystkim drewno, ale też papier i szkło.
  • Prosta forma – lampy w stylu skandynawskim są bardzo użyteczne i z reguły niezbyt skomplikowane w budowie – choć zdarzają się też modele bardziej designerskie.

W tym miejscu warto też dodać, że popularność omawianego stylu aranżacji wpłynęła też na jego rozwój. Dlatego też dziś obserwować można szereg nowych trendów i pochodnych konwencji estetycznych, które dają jeszcze większe możliwości.

Lampy sufitowe, wiszące i stojące w stylu skandynawskim – poznaj ciekawe propozycje!

  • Lampy wiszące w stylu skandynawskim – są one idealnym rozwiązaniem do każdego salonu oraz sypialni. Ciekawym produktem tego rodzaju może być wykonany ze sklejki model Bela, który zwraca uwagę bardzo ciekawą i jednocześnie prostą ażurową konstrukcją, która jednocześnie zapewnia bardzo dużo światła.
  • Lampy sufitowe w stylu skandynawskim – stanowią alternatywę dla wzorów wiszących. Na rynku dostępnych jest mnóstwo zarówno klasycznych rozwiązań tego typu, jak i lampek spot – takich jak Svenda. Produkt ten posiada cztery drewniane obudowy z białymi kloszami umieszczone w linii. Możliwość obrócenia poszczególnych źródeł pozwala na równomierne oświetlenie powierzchni, jak i skoncentrowanie światła na jednym rejonie.
  • Lampy stojące w stylu skandynawskim – będą idealnym rozwiązaniem do sypialni, gabinetu, salonu czy przedpokoju. Z reguły pełnią one jednak rolę oświetlenia dodatkowego – nocnego czy pomagającego w pracy lub czytaniu. W tym przypadku niemal klasyczne są drewniane lampki ustawiane przy łóżku lub w salonie.

Gdzie można znaleźć duży wybór oświetlenia w stylu skandynawskim?

Olbrzymia popularność stylu skandynawskiego ma oczywiste przełożenie na producentów oświetlenia, którzy starają się podążać za wymaganiami klientów. Dlatego też w praktycznie każdym sklepie znaleźć można choć kilka lamp, które nawiązywać będą do takiej estetyki. Niestety nie znaczy to jednak, że wszędzie znajdziemy dokładnie takie rozwiązania, na jakich nam zależy. Dobrze jest więc korzystać z usług internetowych sklepów, takich jak Lampy.pl. Można w nich znaleźć setki ciekawych produktów w dobrych cenach, wśród których każdy powinien znaleźć coś dla siebie.

Dobre oświetlenie jest niezbędnym uzupełnieniem każdego mieszkania czy domu w stylu skandynawskim. Dlatego też warto poświęcić choć chwilę, by wyszukać naprawdę ciekawe lampy do salonu, jadalni czy sypialni, które sprawią, że życie stanie się przyjemniejsze!

źródło zdjęcia: stock.adobe.com
autor: Yuri-U

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *