Categories Salon

Nowoczesne stoły akrylowe – dlaczego są tak popularne?

Nie da się ukryć, że stół to bardzo ważny element wyposażenia wnętrza. To przy nim gromadzi się rodzina czy zaproszeni goście. Mebel ten odgrywa istotną rolę na co dzień, warto więc wybrać odpowiedni model. Musi on pasować stylistycznie do aranżacji pomieszczenia i estetycznie się prezentować. Obecnie dużą popularnością na rynku cieszą się nowoczesne stoły akrylowe. Są idealnym wyborem zarówno do salonu, jak i do jadalni. W czym tkwi ich fenomen?

Nowoczesne stoły akrylowe i ich najważniejsze zalety

Wiele osób do swoich salonów lub jadalni wybiera nowoczesne stoły z połyskiem, które znaleźć można np. w ofercie matodesign.pl. Do wyboru są akrylowe lub lakierowane. Meble z płyty lakierowanej nie prezentują się jednak tak efektownie, jak te z akrylu. Dodatkowo lakier nie jest zbyt trwały i lubi odpryskiwać czy odbarwiać się z biegiem czasu. Nowoczesne stoły akrylowe są produktami wysokiej jakości, które optycznie powiększają wnętrza. Cechują się dużą odpornością na uszkodzenia mechaniczne. 

Stół to mebel, który jest każdego dnia poddawany działaniu wielu czynników zewnętrznych, które wpływają na jego trwałość i wygląd. Musi być odporny na uszkodzenia mechaniczne czy promieniowanie ultrafioletowe. Nowoczesne stoły akrylowe są w tym przypadku bardzo dobrym rozwiązaniem. Akryl to materiał odporny na wysokie temperatury i uszkodzenia. Nie odbarwia się i nie ulega zarysowaniom. Meble akrylowe nie są także trudne do utrzymania w czystości. Wystarczy je od czasu do czasu przetrzeć wilgotną ściereczką. Można też sięgnąć po delikatne środki czyszczące. Nie wszyscy wiedzą o tym, że nowoczesne stoły z akrylu mają właściwości antybakteryjne. Akryl zawiera bowiem jony srebra hamujące rozwój groźnych drobnoustrojów. 

Nowoczesne stoły akrylowe – doskonałe dopełnienie wielu aranżacji

Większość osób podczas urządzania swojego domu czy mieszkania poszukuje rozwiązań uniwersalnych i ponadczasowych. Nowoczesne stoły akrylowe pasują do wnętrz różnego rodzaju. Stanowią świetne dopełnienie aranżacji glamour. Są też doskonałym wyborem do pomieszczeń utrzymanych w stylistyce nowoczesnej. Jednak równie dobrze wykorzystać je można we wnętrzach minimalistycznych. Nic więc dziwnego w tym, że meble z akrylu cieszą się z roku na rok coraz większą popularnością. 

Jaki nowoczesny stół warto wybrać do swojego mieszkania?

Nowoczesne stoły mogą mieć różną wielkość. Warto się na samym początku zastanowić, jaki mebel jest w ogóle potrzebny. Rozmiar blatu wpływa na to, ile osób przy stole się pomieści w tym samym czasie. Oczywiście stół musi oferować miejsce nie tylko dla rodziny, ale i gości. Dla jednej osoby przewiduje się zazwyczaj około 60 cm blatu. 

W jadalniach najczęściej spotkać się można z nowoczesnymi stołami akrylowymi przeznaczonymi dla minimum 6 osób. Jednak równie dobrze zdecydować się można na meble nieco większe. Trzeba też przewidzieć miejsce na swobodne poruszanie się po pomieszczeniu. Między ścianami czy innymi meblami warto zachować minimum 70 cm. Mniejsze stoły są zazwyczaj wykorzystywane w kuchniach. 

Coraz częściej nowoczesne stoły mają funkcję rozkładania. To świetne rozwiązanie dla tych osób, które na co dzień nie potrzebują dużego blatu, ale ten przydaje się podczas organizacji imprez. Stoły rozkładane są dobrym wyborem w mniejszych mieszkaniach. Są to na ogół meble proste w obsłudze, które posłużą naprawdę przez wiele lat.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *