Categories Salon

Narożnik w kształcie L – do jakich wnętrz pasuje?

Wśród narożników możemy wyróżnić takie, które mają kształt litery L, albo te, których układ przypomina literę U lub podkowę. Narożnik w kształcie litery L to mebel idealnie przystosowany do ustawienia w rogu pomieszczenia. W jakich wnętrzach się sprawdzi? Przeczytaj i dowiedz się, gdzie będzie pasował narożnik L, aby urządzić swoje mieszkanie funkcjonalnie!

Narożnik L – kompaktowy mebel do niewielkiego salonu

Narożniki w kształcie L ustawione w rogu mają tę przewagę, że zmieszczą się na każdym metrażu. To strzał w dziesiątkę, jeżeli mieszkanie ma niewielką powierzchnię. O ile narożnik U-kształtny zajmuje sporo miejsca i często ustawiany jest na środku pomieszczenia jako mebel służący do wydzielenia strefy wypoczynkowej, o tyle narożnik L wsunięty w kąt salonu pozwala zaoszczędzić sporo przestrzeni i świetnie nadaje się do małego pokoju dziennego.

Ze względu na możliwość wstawienia mebla do każdego wnętrza: tak dużego, jak i małego, narożniki L cieszą się sporym zainteresowaniem. Są znacznie częściej wybierane przez osoby urządzające swoje mieszkania. Dają większe możliwości aranżacyjne niż pokaźnych rozmiarów narożniki U, które z kolei dobrze sprawdzają się w dużych, otwartych przestrzeniach.

Narożnik w kształcie litery L – lewostronny czy prawostronny?

Wybierając narożnik w kształcie litery L, trzeba określić, czy ma to być model lewostronny, czy prawostronny. Jest to istotne ze względu na miejsce, gdzie chcemy mebel postawić, a także funkcjonalność takiego układu. Narożnik lewostronny posiada krótszy bok (przypominający szezlong) po lewej stronie, gdy stoimy na wprost niego, natomiast prawostronny odwrotnie: krótszy bok znajduje się po prawej stronie.

Niektórzy producenci oferują możliwość zakupu wybranego modelu narożnika zarówno w wariancie lewostronnym, jak i prawostronnym. Osoby, które lubią przemeblowania i chcą mieć swobodę w konfiguracji układu mebla, mogą wybrać narożniki modułowe, które dają możliwość spersonalizowania kształtu, tj. samodzielnego określenia, po której stronie będzie znajdować się leżanka. Dzięki takiemu elastycznemu rozwiązaniu w przyszłości będzie można dowolnie zaplanować pomieszczenie.

Narożnik L – mebel uniwersalny

Narożnik w kształcie litery L ma wszechstronne zastosowanie. Posłuży nie tylko jako mebel wypoczynkowy w salonie, ale będzie też doskonałym wyposażeniem gabinetu, w którym przyjmujemy klientów, lub poczekalni, zaś model rozkładany z funkcją spania zastąpi w nocy łóżko w pokoju młodzieżowym, natomiast w dzień pozwoli wygodnie usiąść z przyjaciółmi. W każdym wnętrzu pomoże wyczarować przytulny kącik, w którym z przyjemnością będzie można spędzić czas i zregenerować siły w komfortowych warunkach.

Narożnik w kształcie L – bogata oferta mebli

Ze względu na swoją ogromną popularność narożniki L-kształtne oferowane są w wielu różnych stylach. Producenci prześcigają się w projektowaniu funkcjonalnych, a jednocześnie bardzo oryginalnych, stylowych mebli, które spełnią oczekiwania najbardziej wymagających osób i które będą pasowały do wnętrz urządzonych zarówno w sposób nowoczesny, jak i tradycyjny.

Co więcej, z reguły istnieje możliwość wyboru materiału i koloru tapicerki. Zróżnicowana paleta materiałów obiciowych pozwala z łatwością dostosować mebel do własnych preferencji i dopasować go do całości wystroju.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *