Categories Salon

Wybór lampy do salonu

Salon to wyjątkowa przestrzeń w domu – miejsce odpoczynku, spotkań z rodziną i przyjaciółmi. Ogromną rolę w wystroju salonu pełni oświetlenie. Oświetlenie sufitowe rozświetla całą powierzchnię tego pomieszczenia. Z kolei lampa stojąca oświetla wybrany fragment salonu i może tworzyć nastrój. Odpowiednia lampa w salonie sprawi, że miejsce to będzie przytulne i ciekawie urządzone. Lampa podłogowa to aranżacyjny drobiazg, który potrafi odmienić charakter salonu.

Różnorodne lampy podłogowe

Różnorodność stylów i wzorów lamp podłogowych sprawi, że każdy znajdzie lampę odpowiednią do swojego salonu. Lampy stojące do salonu uzupełniają aranżację, sprzyjają koncentracji , dodają przytulności wnętrzu i sprzyjają relaksowi. Obecnie następuje odejście od trendu zakładającego jedyne źródło światła na suficie. Kilka mniejszych źródeł światła znakomicie uzupełnia wnętrze salonu. Im więcej lamp, tym przytulnej. Dostępne są lampy podłogowe o różnej formie i kolorystyce.

Ustawienie lamp w małym pomieszczeniu

Cechą mieszkań w bloku są niewielkie powierzchnie mieszkalne. Salony nie imponują rozmiarami i w związku z tym nie można poszaleć aranżacyjnie. Dzięki lampom podłogowym można optycznie powiększyć przestrzeń. W mniejszych pokojach świetnie sprawdzą się lampy, które oświetlają sufit bądź są ustawione w narożniku pomieszczenia. Warto postawić na różne rodzaje lamp w salonie. Dobrze dobrane oświetlenie sprawia, że wnętrze salonu wydaje się nieco wyższe i większe. Romantyczne wnętrze tworzą lampy podłogowe i ścienne o ciemnym kloszu i niewielkiej mocy światła. Lampy w salonie nie muszą być identyczne.

Dobieranie lampy do koloru salonu

Najprostszy sposób dobrania lampy to dóbr pod względem koloru. Jeżeli salon utrzymany jest w tonacji błękitnej i we wszelkich możliwych odcieniach niebieskiego, to znakomicie będą wyglądały lampy w kolorze żółtym, kremowym, pomarańczowym lub szarym. Ciepłe kameralne światło dają lampy stołowe, które można postawić na komodzie. W salonie powinno znaleźć się miejsce dla oświetlenia dekoracyjnego, takiego,  które oświetli obrazy, wnęki i książki. Lampy stojące dobrze jest ustawić obok fotela, ponieważ uzyskuje się lepsze światło do czytania.

Cechy wspólne

Lamy w salonie nie muszą stanowić kompletu – ważne jest to, żeby miały jakąś cechę wspólną: rodzaj klosza, kolor. Powinny pasować do siebie stylistycznie.  Modele z metalicznymi elementami są idealne do wnętrz urządzonych w stylach nowoczesnych. Jeżeli stawiamy na ekologię i wnętrza zaaranżowane rustykalnie lub klasycznie to świetnym wyborem będzie lampa stojąca z drewnianą podstawą. Delikatne abażury w kolorze czerwonym, bordowym, żółtym i pomarańczowym, to propozycje dla osób, które ulubią romantyczny nastrój. Świetnie wyglądają we wnętrzach minimalistycznych, gdzie stanowią dekoracyjne przełamanie stylu oraz w pomieszczeniach o wystroju klasycznym.

Lampy podłogowe dopełniają stylizację wnętrza. Dekoracyjne są nie tylko klosze lamp, ale także ich podstawy. Bogato zdobione podstawy i skromnie wyglądający  klosz, tworzą niezwykle efektowną dekorację.

Więcej na stronie sklep z oświetleniem.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *