Categories Porady

Na którym piętrze kupić wymarzone mieszkanie?

Przy zakupem mieszkania przyszli właściciele nieruchomości kierują się różnymi kryteriami, w tym na przykład metrażem, ilością czy układem pokoi, ceną czy lokalizacją, ale także położeniem mieszkania w budynku. Dla jednych idealnym rozwiązaniem jest parter, a jeszcze inni wolą wysoko położone mieszkania z widokiem na całe miasto. Chcąc ułatwić Ci podjęcie decyzji postanowiliśmy zidentyfikować największe wady i zalety mieszkania na poszczególnych piętrach. Liczymy na to, że to pomoże Ci wybrać kondygnację, z której będziesz zadowolony. 

Mieszkania od dewelopera w Lublinie – które piętro wybrać? 

Jeżeli poszukujesz odpowiedzi na pytanie, które piętro będzie najlepsze i najbardziej komfortowe do zamieszkania musisz pamiętać o tym, że Twoje osobiste preferencje powinny być ważniejsze niż zdanie bliskich czy znajomych. Pomyśl na czym Ci naprawdę zależy, może na pięknym widoku z okien, a może na braku konieczności dostawania się na wysokie piętra? Nowoczesne budownictwo gwarantuje, że mieszkania od deweloperów w Lublinie są ustandaryzowane niezależnie od wybranego piętra, więc decyzja które piętro wybrać najczęściej jest kwestią gustu właścicieli mieszkania. 

Dla kogo mieszkanie na parterze? 

Jeszcze nie tak dawno mieszkania na parterze cieszyły się złą sławą ze względu na to, że bloki budowano z wielkiej płyty, przez co podłogi były zimne, panowała wilgoć, a ponadto obawiano się włamań. iele osób odstraszał również dość duży ruch na klatce schodowej, który był źródłem głośnego hałasu. Obecnie nie musimy obawiać się takich kwestii, ponieważ mieszkania na parterze są odpowiednio wyizolowane oraz ocieplone. 

Atutem mieszkania na parterze może być to, że do niektórych mieszkań może przynależeć mały taras lub ogródek. Co więcej często mieszkania te są po prostu tańsze, a położenie na niskiej kondygnacji zagwarantuje komfort osobom starszym i rodzinom z dziećmi. Słabością mieszkań na parterze jest to, że są one zwykle mniej nasłonecznione, szczególnie w okresie jesienno-zimowym. 

Kondygnacje zlokalizowane pośrodku budynku – komu się spodobają? 

Pośrednie kondygnacje cieszą się dość dużą popularnością już od wielu lat, głównie dlatego że są odpowiednio oddalone od zgiełku dochodzącego z ulicy, są bezpieczniejsze pod względem utrudnionych prób włamania i zazwyczaj bardziej nasłonecznione. Ponadto wiele osób decyduje się na tak umiejscowione mieszkanie ze względu na możliwość korzystania z balkonu i tańsze ubezpieczenie. Tutaj słabością może być dosyć duży ruch na klatce schodowej, ponieważ na kondygnacjach pośrednich mieszka zwykle najwięcej osób, a dodatkowo poruszają się tutaj też mieszkańcy wyższych pięter. 

Wysokie kondygnacje – komu je polecamy? 

Wyższe kondygnacje są przeznaczone dla osób pragnących podziwiać panoramę miasta z okna pokoju. Mieszkania na ostatnich piętrach są zwykle nieco większe i mogą posiadać tarasy w dachu. Duża odległość od ulicy sprawia, że są ciche i spokojne, a dostępność słońca zapewnia jasne i przestronne wnętrza. Słabością mieszkań na najwyższych kondygnacjach jest ich cena, która może skutecznie zniechęcić do zakupu takiego apartamentu.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *