Categories Ogród

Nowoczesne systemy ogrodzeń i bram wjazdowych. Funkcjonalne, trwałe i estetyczne

Kiedy zastanawiamy się nad budową własnego domu zazwyczaj nie zaprzątamy sobie głowy projektem ogrodzenia, bramy wjazdowej czy furtki. Ten ważny element architektury zostawiamy sobie na później lub zawierzamy inwencji przypadkowych rzemieślników. A przecież to właśnie ogrodzenie naszej posesji widzą odwiedzający nas goście i sąsiedzi w pierwszej kolejności.

Nie zapominajmy przy tym, że odpowiednio zaprojektowane ogrodzenie chroni domowników przed niepożądanym wzrokiem i wyznacza prywatną przestrzeń. Jednocześnie zabezpiecza przed nieproszonymi gośćmi, zapewnia nam i naszym czworonożnym domownikom bezpieczeństwo i spokój. Zaprojektowanie i zbudowanie estetycznego i trwałego ogrodzenia to trudne wyzwanie dla właścicieli domów. Warto więc poświęcić trochę czasu na dopasowanie ogrodzenia do stylu i kolorystyki najbliższego otoczenia, wielkości działki oraz charakteru miejsca, w którym będziemy przebywać przez wiele lat.

W asortymencie sklepów Leroy Merlin znajduje się 15 systemów ogrodzeń profilowych. W ich skład wchodzą przęsła, bramy i furtki oraz inne elementy niezbędne do montażu i użytkowania. Wszystkie spełnią wymagania najbardziej wybrednych inwestorów. Elementy konstrukcyjne wszystkich systemów ogrodzeń są wykonane ze stali. Wypełnienie konstrukcji stanowi stal lub z kompozyt drewna. Stalowe elementy ogrodzenia pokryte są powłoką antykorozyjną (ocynkowane oraz malowane proszkowo), która zabezpiecza je przed rdzą. Przęsła systemów ogrodzeń mają znormalizowane wymiary: 120 cm x 200 cm lub 150 x 200 cm. Bramy mają wysokość 150 cm. Większość systemów ogrodzeń profilowych posiada pięcioletnią gwarancję.

Wybierając odpowiedni dla nas system ogrodzeń powinniśmy wziąć pod uwagę następujące elementy:

  • Wymiary działki, a zwłaszcza szerokość frontu posesji, od której zależy sposób otwierania bramy wjazdowej.
  • Parametry techniczne mające wpływ na trwałość i odporność na warunki atmosferyczne.
  • Estetykę – ogrodzenie powinno pasować do stylistyki domu i otoczenia.
  • Koszt
Brama inteligentna z serii Bursztyn, antracyt, 400 x 150 cm.
Brama inteligentna z serii Bursztyn, antracyt, 400 x 150 cm.

Bramy wjazdowe

Zazwyczaj najwięcej trudności przysparza wybór bramy wjazdowej. W skład oferowanych przez sklepy Leroy Merlin systemów ogrodzeń wchodzą bramy dwuskrzydłowe tradycyjne, łamane, przesuwane z przeciwwagą lub bez. Do każdego rodzaju bramy istnieje możliwość zastosowania napędu (siłownika), a w wybranych przypadkach rozwiązań inteligentnego domu pozwalających na sterowanie bramą przy pomocy smartfona lub tabletu (kompatybilne z systemem Android, IOS). Możliwości jest wiele więc zanim zdecydujemy się na konkretne rozwiązanie warto zakup skonsultować z doradcą klienta ze sklepu Leroy Merlin oraz wykonawcą. Specjalne ekspozycje oferowanych systemów pozwolą porównać różne rozwiązania i ułatwią wybór.

Na szczególną uwagę zasługują rozwiązania przeznaczone do niewielkich działek czyli tam gdzie nie można zastosować tradycyjnych bram przesuwanych. Wygodnym rozwiązaniem przy niewielkiej odległości między domem a ogrodzeniem jest brama łamana składająca się z czterech sekcji, która po całkowitym otwarciu wymaga tylko 1,15 m wolnej przestrzeni w głąb posesji. W przypadku kiedy nie dysponujemy odpowiednią szerokością frontu działki np. w ciasnej zabudowie szeregowej, możemy zastosować bramę przesuwaną na prowadnicy, a więc nie wymagającej przeciwwagi.

Ceny elementów wchodzących w skład systemów ogrodzeń są bardzo zróżnicowane. Przykładowy koszt ogrodzenia o długości 20 m, w skład którego wchodzą przęsła, brama dwuskrzydłowa, furtka, słupki i akcesoria (bez podmurówki) wynosi ok. 2720 zł.

Ceny poszczególnych elementów wynoszą: przęsła: od 119 zł, brama dwuskrzydłowa 3 metry od 579 zł, brama dwuskrzydłowa 4 metry od 679 zł, brama z przeciwwagą od 1879 zł, brama bez przeciwwagi od 1879 zł, brama inteligentna od 2549 zł, brama łamana od 6479 zł.

Brama bez przeciwwagi z serii Agat, antracyt, 400 x 152 cm.
Brama bez przeciwwagi z serii Agat, antracyt, 400 x 152 cm.

Więcej informacji na www.leroymerlin.pl oraz w katalogu Ogród 2019.

Dodatkowe informacje i materiały:
Joanna Łozińska Leroy Merlin Public Relations
e-mail: jlozinska@leroymerlin.pl
tel: +48 660 41 41 02

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *