Categories Salon

Przydatne rzeczy, które możesz wydrukować sam w domu


Drukarka to w tej chwili, obok komputerów stacjonarnych i notebooków, najpopularniejszy element wyposażenia każdego biura domowego i firmowego. Ich funkcjonalność bardzo często ogranicza się do drukowania jedynie dokumentów tekstowych, jednak w praktyce nawet podstawowe urządzenia oferują nam o wiele więcej. Podpowiadamy, jakie przydatne rzeczy możemy wydrukować samodzielnie w domowym zaciszu.

Materiały edukacyjne 

To chyba najpopularniejszy segment rzeczy, które drukowane są w domowy zaciszu zarówno przez użytkowników drukarek atramentowych, jak i laserowych. Tusze do drukarek w większości przypadków opróżniane są przez seryjne drukowanie materiałów edukacyjnych. Dokumenty tekstowe, streszczenia, notatki, ściągi – wszystko to jest niezwykle przydatne każdemu uczniowi. Warto więc zadbać, aby produkcja tego typu materiałów odbywała się jak najniższym kosztem. Tanie tusze do drukarek renomowanych producentów można nabyć na stronie https://www.profibiuro.pl/tusze-c-86.html. Korzystanie z zamienników pozwala na oszczędność rzędu nawet kilkuset złotych w skali roku.

Obrazy i plakaty

W niemalże każdym domu znajdziemy chociaż jeden obraz lub plakat zawieszony na ścianie. Pełnią one funkcję ozdobną i bardzo często są wpasowane w resztę wystroju naszego mieszkania. W wyborze idealnej grafiki pomoże nam oczywiście internet, a drukarka umożliwia wydrukowanie jej w możliwie najwyższej jakości. Drukować możemy także zdjęcia. Zarówno te wykonane smartfonem, jak i aparatem fotograficznym. Aby być całkowicie zadowolonym z efektów, warto wybrać specjalną drukarkę fotograficzną i dedykowany do niej papier.

Naklejki – promocyjne i do użytku własnego

Wszelkiego rodzaju naklejki to jeden z najtańszych i najbardziej popularnych materiałów marketingowych używany nie tylko przez małe lokalne, ale również i duże międzynarodowe firmy. Większość z nich produkcję tego typu gadżetów zleca osobnej firmie, jednak naklejki można wydrukować za pomocą każdej – nawet najtańszej – drukarki atramentowej. Do tego typu wydruków będzie nam potrzebny jednak specjalny papier samoprzylepny. Wystarczy, że zaprojektujemy grafikę i zlecimy jej wydruk. Warto pamiętać, że im wyższa rozdzielczość projektu na komputerze, tym lepszy efekt uzyskamy na papierze samoprzylepnym.

Drobne tekturowe pudełka na drobiazgi

To zdecydowanie coś dla fanek biżuterii i drobnych błyskotek. Używając nieco grubszego papieru technicznego, za pomocą naszej drukarki możemy wyprodukować drobne tekturowe pudełeczka, które będą idealną formą przechowywania każdych kolczyków lub łańcuszków. Wystarczy, że wybierzesz lub zaprojektujesz atrakcyjny wzór, zlecisz wydruk a następnie wytniesz i skleisz gotowe pudełko. Jest to także oryginalny sposób na pakowanie prezentów!

Kreatywne opakowanie prezentu dla najbliższych

Skoro przy prezentach jesteśmy. Każdy z nich musi być odpowiednio zapakowany. Ozdobne papiery dostępne w sklepach nie zawsze przypadają nam do gustu. Na szczęście odrobina kreatywności połączona z możliwością zlecenia wydruku może uratować nas od wręczenia nieozdobionego produktu. Nasz podarek wystarczy samodzielnie zapakować zwykłym szarym papierem, na którym nakleimy wydrukowane elementy zaprojektowane wcześniej na komputerze. Plusem takiego rozwiązania jest możliwość wydrukowania motywów związanych ze świętami, urodzinami, imieninami czy nawet ślubem. Ogranicza nas jedynie wyobraźnia, a w bliźniaczo podobny sposób możemy wyprodukować etykiety na prezent.

Rzeczy wydrukowane przy pomocy szablonów programów edytorskich 

Na ślub lub urodziny. Zawsze gdy kogoś zapraszamy, wypadniemy w jego oczach lepiej, gdy zaproszenie zostanie wręczone w formie okolicznościowej kartki. Tym bardziej że wydrukowanie takiej może się odbyć w domowym zaciszu. Praktycznie każdy popularny edytor tekstowy ma w swoich ustawieniach możliwość wyboru i edycji jednego z kilkunastu szablonów dostępnych w bazie. Wystarczy, że wybierzemy ten najbardziej pasujący do okazji, przerobimy go pod nasze oczekiwania i zlecimy wydruk. W ten sam sposób możemy użyć szablonu do napisania CV, lub stworzenia prezentacji do pracy lub na studia.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *