Categories Salon

Relaksacyjny świat masażu w Twoim domu: jak działa fotel masujący?

Fotel masujący to niezwykle przydatne urządzenie, dzięki któremu można odprężyć się w domowym zaciszu. Zapewnia ono wyjątkowy relaks, poprawia ogólne samopoczucie a także zmniejsza ryzyko występowania bólu pleców. W poniższym artykule wyjaśniamy, jak działają fotele masujące oraz doradzamy, czym się kierować przy ich wyborze. Jest to lektura obowiązkowa dla każdego, kto rozważa zakup takiego fotela do własnego mieszkania bądź domu.

Dlaczego warto zdecydować się na zakup fotela masującego?

Jednym z najważniejszych atutów foteli masujących jest fakt, iż pozwala na bardzo szybkie zrelaksowania się – i to bez konieczności udawania się do salonu masażu. Fotele z masażerem jak wpływa na zdrowieNa wiele sposobów. Dowodem na to jest fakt, iż zarówno firmy montują takie fotele w biurach jak i osoby indywidualne w swoich domach i mieszkaniach. Rosnąca w sposób dynamiczny popularność foteli masujących jest spowodowana przede wszystkim tym, iż zapewniają one wiele wymiernych korzyści.

2d-hands-jpg.jpg

Zaliczamy do nich m.in.:

  • mniejsze ryzyko występowania problemów z zasypianiem,
  • zmniejszenie stresu – napięcie mięśniowe powstające podczas masażu powoduje, że zmniejszone zostaje wydzielanie kortyzolu nazywanego hormonem stresu, 
  • obniżenie ciśnienia krwi oraz poprawa krążenia,
  • poprawa metabolizmu, co powoduje, że organizm szybciej jest w stanie pozbywać się różnego rodzaju toksyn,
  • zmniejszenie ryzyka występowania dolegliwości bólowych ze strony pleców a także bólów głowy i mięśni. 

Mechaniczne ręce i szyny SL.jpg

Fotel masujący – lepsze rozwiązanie niż standardowy masaż

Czy aby czuć się odprężonym trzeba udać się na masaż do profesjonalnego masażysty? Absolutnie nie. W zupełności wystarczy zakupić fotel masujący i postawić go we własnym domu. Tego rodzaju urządzenia stanowią rewelacyjną alternatywę dla masażu. Jest to także bardzo wygodne rozwiązanie, gdyż dzięki temu możemy korzystać z masażu w dowolnie wybranym momencie, bez względu na to, czy w dzień, czy w nocy. 

Stawiając na zakup fotela masującego możemy też oszczędzić mnóstwo czasu, ponieważ nie trzeba wychodzić z domu i jeździć do masażysty. Fotele skórzane z masażem są też wyposażone w ogromną liczbę funkcji i bardzo często nie zajmują zbyt wiele miejsca. 

izen_antori_l790_massage_chair_zero_gravity_function.png

Jak wybrać fotel masujący? Najważniejsze porady i wskazówki 

Decyzja dotycząca wyboru fotela masującego powinna być bardzo dokładnie przemyślana. Przede wszystkim, należ zwracać uwagę na liczbę oferowanych przez dany fotel funkcji masażu. Im liczba ta jest większa, tym lepiej. Dobrze, gdy dany fotel wykonuje nie tylko masaż pleców, ale również dłoni, nóg czy karku bądź ramion.

Kolejna kwestia to siła nacisku. Jeśli użytkownik może samodzielnie ją modyfikować, to jest to dowód na to, iż dane urządzenie jest warte zakupu, ponieważ wtedy możliwe jest dostosowanie go do własnych, indywidualnych preferencji. Oprócz tego, warto zwracać uwagę na rozmiar urządzenia, dostosowanie fotela do wzrostu i masy użytkownika a także na cenę. Jeśli o tym wszystkim będziemy pamiętać, znalezienie idealnego urządzenia nie będzie trudne. 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *