Renowator do fug – jaki będzie odpowiedni?

Renowator do fug – jaki będzie odpowiedni?

Czyszczenie i pielęgnacja fug jest bardzo żmudną procedurą. Jest ona jednak szybszym rozwiązaniem, niż wymiana fug na nowe, co wymaga dużej cierpliwości i jeszcze większego doświadczenia. Istnieje na szczęście na rynku wiele preparatów, które pomogą nam uzyskać efekt odnowienia i odświeżenia naszych fug, to m.in. renowator do fug.

Renowator do fugJest wiele domowych sposobów na czyszczenie i odświeżanie fug, jednak nie są one wystarczające w chwili, gdy mamy do czynienia z grzybami, czy pleśnią. Z pozoru wyczyszczona powierzchnia nadal zaatakowana jest chorobotwórczymi czynnikami, które zagrażają naszemu zdrowiu. Uporczywe ciemne plamy możemy skutecznie usunąć środkami, które proponuje nam współczesny świat.

Renowatory do fug mogą przybierać różne formy i kolory. Flamastry, korektory, markery to produkty, które umożliwiają szybką, precyzyjną i wygodną aplikację. Poza bogatym wyborem formy, w jakiej chcemy wykonać aplikację środka na nasze fugi, możemy dobrać takie preparaty, które będą odpowiednie do danego podłoża. Należy zatem przed zakupem produktu upewnić się, jakiego rodzaju podłoża dotyczyć będzie proces odnawiania.

Renowator do fug – o czym należy pamiętać

Zanim weźmiemy się za samodzielną renowację fug, musimy zapoznać się z instrukcją obsługi dołączoną przez producenta. Zagwarantuje to nam pełen sukces w przywróceniu wnętrzu dawnej świetności.

Odpowiednie przygotowanie powierzchni, którą chcemy opracować, a także zadbanie o własne bezpieczeństwo to kluczowe kwestie, gdy zamierzamy podjąć się samodzielnej renowacji naszych fug. Cyrkulacja powietrza zapobiegnie zatruciu, a gumowe rękawiczki zabezpieczą naszą skórę przed zabrudzeniem i szkodliwym wpływem preparatu. Producenci niektórych środków zalecają zabezpieczenie płytek przed zabrudzeniem ich, ale gdy to się już zdarzy, trzeba natychmiast wytrzeć preparat z płytek zanim renowator fug zwiąże. Zapobiegnie to trwałym i nieestetycznym przebarwieniom. Większość renowatorów fug wymaga użycia tylko jednej warstwy. Mając do czynienia z renowatorem w formie pisaka nie mamy kłopotu z ich aplikacją, jednak inne należy nakładać pędzelkiem, najczęściej specjalnie dołączonym do produktu.

Przegląd renowatorów – wybierz odpowiedni dla siebie

  1. Renowator do fug Fugaremix to preparat w kolorze białym, który można kupić w wygodnej butelce z aplikatorem. Stworzony na bazie żywic syntetycznych, bieli tytanowej oraz wypełniaczy, cieszy się dużą zdolnością kryjącą. Dzięki temu Fugaremix przywraca fugom ich pierwotny stan i kolor. Tego rodzaju preparaty do fug łazienkowych mają możliwość doboru pigmentu w dowolnym kolorze, czego pokłosiem jest możliwość dopasowania do każdego koloru fugi.
  2. Most SL to wygodny marker do fug, wyprodukowany w serii białych pisaków dostępnych w sieci sklepów Castorama. Forma pisaka gwarantuje precyzję, wygodę i łatwość aplikacji preparatu. Most SL posiada białą barwę, oraz dużą zdolność kryjącą, dzięki czemu stosunkowo szybko nadaje pożądany wygląd opracowywanej powierzchni. Szybko zasycha i nie ściera się po zaaplikowaniu, w związku z czym forma pisaka jest tutaj niezwykle pożądana ze względu na ograniczone możliwości korekty.
  3. Marka Sidolux oferuje natomiast profi renowator do spoin i fug łazienkowych. Niezwykle wydajny produkt do czyszczenia silnych, trudnych do usunięcia zabrudzeń powstających na fugach. Poza tym świetnie się sprawdza przy czyszczeniu wanien, zasłon prysznicowych oraz kabin prysznicowych. Skutecznie usuwa czarne i szare przebarwienia ze spoin silikonowych, kauczukowych, żywic syntetycznych, a także z fug ceramicznych. Podczas czyszczenia powstaje aktywna piana przywracająca czyszczonym powierzchniom ich pierwotny kolor.
  4. Renowator do fug – Fugero marki Atlas świetnie się sprawdza zarówno we wnętrzach, jak i na zewnątrz. Duża odporność na ścieranie i świetna przyczepność do powierzchni gwarantują rewelacyjne efekty renowacji fug cementowych na wiele lat. Dołączony do produktu pędzelek ułatwia aplikację, dzięki czemu możemy szybko i precyzyjnie wykonać całą pracę.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *