Categories Kuchnia

CES 2019: Tak wygląda kuchnia przyszłości według LG

Przepisy na dania wyświetlane na drzwiach lodówki, samoczyszczący się piekarnik, zmywarka, która inteligentnie dobiera program mycia czy domowy browar – tak będzie wyglądała kuchnia przyszłości według LG. Wszystkie innowacje zostały zaprezentowane na targach CES 2019 w Las Vegas.

Według LG kluczową rolę przy zapewnianiu wyższego komfortu podczas przyrządzania potraw odegra współpraca z partnerami, takimi jak firma Drop – twórca platformy Drop KitchenOS. Głównym czynnikiem sprawiającym, że inteligentna kuchnia stanie się atrakcyjniejsza dla konsumentów, będzie pełniejsza integracja urządzeń kuchennych z inteligentnym domem. Już wcześniej LG współpracowało z firmami Innit i SideChef.

Przepis na danie na ekranie lodówki

Na targach CES 2019 firma LG prezentuje też rewolucyjne urządzenie do domowego warzenia piwa LG HomeBrew, dopełniające ofertę inteligentnego sprzętu kuchennego, w skład której wchodzą też lodówka InstaView ThinQ i zmywarka QuadWash.

Użytkownicy inteligentnych urządzeń kuchennych mogą teraz przeglądać przepisy na ekranie wbudowanym w drzwi lodówki i jednocześnie delektować się domowym piwem. Gdy danie jest już wybrane, przepis może zostać przesłany do piekarnika, który rozpocznie nagrzewanie do odpowiedniej temperatury. Po wyjęciu gotowego dania, włącza się funkcja EasyClean, usuwająca ewentualne zabrudzenia z wnętrza piekarnika. Ponadto, dzięki danym z inteligentnego przepisu zmywarka QuadWash dobiera optymalne ustawienia pozwalające na idealne umycie naczyń i przyborów kuchennych użytych do przygotowywania oraz podawania potraw.

LG HomeBrew
LG HomeBrew

Inteligentny głośnik w kuchni

Chcąc poszerzyć możliwości dostępu do przepisów kulinarnych w inteligentnej kuchni, firma LG wzbogaciła swoją ofertę o inteligentny głośnik XBOOM AI ThinQ WK9 Smart Display. Jest to głośnik stereofoniczny z funkcjami sztucznej inteligencji, który dzięki wbudowanemu Asystentowi Google pozwala na wygodne używanie poleceń głosowych. Urządzenie jest też wyposażone w 8-calowy ekran dotykowy, umożliwiający wyświetlanie inteligentnie dostosowanych przepisów z serwisu Innit, które aż zachęcają do samodzielnego przygotowywania posiłków.

Źródło: LG

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *