Categories Łazienka

Estetyka i funkcjonalność podtynkowych zestawów prysznicowych

Jeszcze kilkanaście lat temu powszechne było montowanie wanien w łazienkach. Obecnie zdecydowanie bardziej popularne są prysznice wyposażone w baterię naścienną lub zestaw podtynkowy. Zastosowanie tego drugiego rozwiązania daje wiele korzyści i jest zgodne z obowiązującymi trendami w aranżacji łazienek.

Czym są podtynkowe zestawy prysznicowe

Jednym z najważniejszych elementów wyposażenia każdego prysznica jest bateria. W zależności od preferencji można zdecydować się na montaż konstrukcji naściennej lub wybrać zestaw prysznicowy podtynkowy. Baterie naścienne są zdecydowanie łatwiejsze do zamocowania. Niestety wystające elementy armatury wpływają na zmniejszenie powierzchni użytkowej prysznica, a dodatkowo są bardziej narażone na uszkodzenia mechaniczne, bądź niszczące działanie kamienia znajdującego się w wodzie.

W zestawach prysznicowych podtynkowych wszystkie elementy konstrukcyjne umieszczane są we wnętrzu ściany. Pozwala to na optymalne wykorzystanie dostępnej przestrzeni. Decydując się na tego rodzaju rozwiązanie, warto pamiętać o zastosowaniu zestawów pochodzących od renomowanych producentów, które charakteryzują się trwałością i niezawodnością. Dobrej jakości konstrukcje objęte są wieloletnią gwarancją, nie wymagają serwisowania I nie sprawiają użytkownikom żadnych problemów. 

Korzyści ze stosowania podtynkowych zestawów prysznicowych

Istnieje wiele powodów, dla których warto zdecydować się na zestaw prysznicowy podtynkowy. Jednym z najważniejszych jest estetyczny wygląd łazienki. Usunięcie elementów wystających ze ściany doskonale wpisuje się w nowoczesny, minimalistyczny styl, który w ostatnich latach cieszy się dużą popularnością. Rezygnacja z tradycyjnej baterii pozwala także ograniczyć ilość trudnych do czyszczenia miejsc, co znacząco ułatwia utrzymywanie higieny w łazience. W przypadku prawidłowo wykonanego montażu widoczne dla użytkownika są wyłącznie takie elementy jak panel sterujący z uchwytem oraz wylewka, z której wypływa woda.

Zestaw prysznicowy podtynkowy świetnie sprawdza się w niewielkich łazienkach znajdujących się w blokach mieszkalnych. Jego zastosowanie pozwala na maksymalne wykorzystanie dostępnej przestrzeni i skuteczne ukrycie elementów instalacyjnych pod płytkami ceramicznymi. Nowoczesne zestawy prysznicowe podtynkowe cieszą się w ostatnim czasie dużą popularnością, co wpływa na bogatą ofertę produktów dostępnych w sklepach. W zależności od potrzeb można zdecydować się na tradycyjny natrysk, konstrukcję zakończoną deszczownicą lub dyszami masującymi.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *