Categories Łazienka

Jak urządzić pokój kąpielowy?

Salon kąpielowy to marzenie wielu z nas. Przestronne wnętrze, dużo naturalnego światła i wolnostojąca wanna to jego najważniejsze wyróżniki. Jak urządzić pokój kąpielowy w różnych przestrzeniach? Na co zwrócić uwagę w trakcie wybierania wanny do salonu kąpielowego i przydatnych akcesoriów łazienkowych?

Wystrój salonu kąpielowego – co jest najważniejsze?

Jeśli zastanawiasz, jak urządzić salon kąpielowy, poszukaj inspiracji łazienkowych. Znajdziesz je m.in. w drukowanych i dostępnych online magazynach wnętrzarskich, a także na blogach znanych producentów armatury łazienkowej. Jednym z najpopularniejszych stylów aranżacyjnych w takich wnętrzach jest retro. Nie brakuje jednak przestronnych łazienek nowoczesnych albo z egzotycznymi detalami.

Charakter wnętrza powinien być widoczny w ceramice łazienkowej, meblach do łazienki i dodatkach – wybieraj produkty znanych producentów i przykłady nietuzinkowego wzornictwa. W salonie kąpielowym może znaleźć się komoda łazienkowa zamiast typowej szafki do łazienki, a nawet fotel lub szezlong i stolik kawowy.

W trakcie urządzania pokoju kąpielowego należy również zwrócić uwagę na dostęp do naturalnego światła i wydzielenie stref w pomieszczeniu. Zazwyczaj duże pokoje kąpielowe, które sąsiadują z główną sypialnią, wyróżniają duże okna. Aby w trakcie kąpieli zachować intymność, warto powiesić w nich np. efektowne drewniane żaluzje. Do wyodrębnienia stref, np. sanitarnej i kąpielowej, przydadzą się lekkie ścianki działowe lub inne przesłony.

Baterie łazienkowe i wanna do pokoju kąpielowego – co wybrać?

W dużych pokojach kąpielowych świetnie sprawdzają się wanny wolnostojące. Nowoczesne wanny lub wanny na nóżkach w stylu retro stają się najważniejszym elementem wystroju takiej wyjątkowej łazienki. W przypadku większości z nich konieczne jest zamontowanie baterii do wanny przymocowywanej do podłogi.

Dobrze zatem dopasować do nich równie efektowne baterie wannowe wolnostojące. Możesz postawić m.in. na nowoczesną wannowo-prysznicową baterię do wanny wolnostojącej z kolekcji GROHE Ondus®, która może być sterowana za pomocą aplikacji. Dopasowanie tej nowoczesnej baterii wannowej z prysznicem do stylu wnętrza ułatwia wybór różnych typów wykończenia.

Pokój kąpielowy – aranżacje dopięte na ostatni guzik

Efekt pięknego salonu kąpielowego łatwo osiągnąć, kiedy przykładasz wagę do detali. Poza spójnymi bateriami łazienkowymi i harmonijnych stylem dobrze skupić się też na barwach, detalach wykończeniowych i innych drobiazgach. W takich łazienkach liczą się:

  1. Kolory i materiały nawiązujące do natury. Zielone akcenty plus drewniane i kamienne dodatki przywiodą na myśl przyrodę. W takim otoczeniu łatwiej się zrelaksować. Wystrój możesz też uzupełnić o fototapetę z widokiem lasu lub gór.
  2. Wielowymiarowy wypoczynek. Poza kąpielami możesz także zażyć relaksu w pokoju kąpielowym z sauną.
  3. Ogień, który – podobnie jak światło – ociepla wnętrze. Postaw na świece i/lub kominek.
  4. Lustra. W małych łazienkach zwierciadła służą do optycznego powiększenia wnętrza. Z kolei lustra w salonach kąpielowych dodają luksusowego charakteru, a wieczorem odbijają blask świec, wypełniając przestrzeń romantycznym nastrojem.
  5. Jednakowe ręczniki. Mówi się, że diabeł tkwi w szczegółach. Warto zadbać o to, aby wszystkie ręczniki (do rąk, włosów i kąpielowe) były z tej samej kolekcji i w kolorze dopasowanym do barw aranżacji salonu kąpielowego.

Podsumowując, zazwyczaj pokój kąpielowy to duże jak na łazienkę pomieszczenie, w dodatku sąsiadujące z sypialnią. W jego wystroju liczą się meble, urządzenia i dodatki, na które w łazience o standardowej powierzchni zazwyczaj nie ma miejsca. To m.in. wygodny fotel i stolik kawowy. Warto postawić także na większe komody z nakładaną umywalką, efektowną baterię do wanny wolnostojącej, drabinki do suszenia ręczników, prysznic z deszczownicą czy domową saunę.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *