Categories Porady

Jak nadać wyrazu salonowi?

Wystrój wnętrza nie jest łatwym zadaniem. Wymaga poczucia estetyki, sporego nakładu czasu poświęconego na przeglądanie zarówno oferty internetowej, jak i chodzenie po sklepach, a także – pieniędzy. Popularne sieciówki kuszą niskimi cenami swoich produktów, jednak asortyment tego typu sklepów nie jest w stanie zadowolić osób, które oczekują czegoś więcej, niż “mieszkanie takie, jak każde inne”.

Dla osób chcących nadać swojemu wnętrzu unikalnego i niezwykłego charakteru, szukanie odpowiednich elementów wyposażenia wnętrza może okazać się jeszcze większym wyzwaniem. Znalezienie wyróżniających się i wyjątkowych mebli mogą ułatwić portale charakteryzujące się bardzo szeroką i bogatą ofertą, jak na przykład Allegro.

Jakie meble wybrać do salonu?

 Jednym z głównych elementów salonu bez wątpienia jest telewizor. Duże i płaskie konstrukcje prezentują się niezwykle atrakcyjnie i nowocześnie, a umieścić je można na przeznaczonej do tego półce, lub po prostu zamontować na ścianie. Warto zadbać również o elementy czysto dekoracyjne – jak na przykład rośliny, które nie tylko atrakcyjnie się prezentują, ale też nadają bardziej ludzki i naturalny charakter wnętrzu.

Warto pomyśleć o wazonach, rzeźbach oraz innych formach sztuki, jak na przykład wiszące na ścianie obrazy. Umieszczenie w salonie sztuki nie tylko podniesie rangę pomieszczenia, ale też podkreśli twój dobry gust i obycie w świecie pośród twoich gości i znajomych. W salonie zwykle znajduje się również stolik – obecnie najpopularniejsze są rozwiązania minimalistyczne, a częstym wyborem są stoliki wykonane ze szkła.

Projektując wnętrze salonu, musisz zadbać o to, aby jego estetyka pozostawała spójna z resztą mieszkania. Dokładnie przemyśl, jaką kolorystyką chcesz operować – dobrze przeczytać jakiś poradnik na temat komponowania ze sobą różnych barw.

Sofa czy kanapa?

Kolejnym niezbędnym elementem salonu jest miejsce do siedzenia, wypoczynku oraz relaksu. W salonach nie rzadko znajdują się fotele, jednak stanowią one zazwyczaj uzupełnienie kanapy bądź sofy, oferując dodatkowe miejsca.

Czym różnią się sofy od kanap? Kanapy cechuje to, że istnieje możliwość ich rozłożenia, dzięki czemu mogą one pełnić również funkcję dwuosobowego łóżka. Dzięki tej funkcjonalności idealnie nadają się one do kawalerek oraz mniejszych mieszkań – a wieczorem salon może zamienić się w sypialnie.

Niektóre sofy również posiadają funkcję spania – niestety tylko dla jednej osoby. Dlaczego więc warto się na nie zdecydować, pomimo ograniczonej w stosunku do kanap funkcjonalności? Sofy są bardziej nowoczesne, cechują się bardziej staranną estetyką, zwykle są też od kanap wygodniejsze – dzięki temu, że pełnią tylko jedną funkcję, służącą siedzeniu, zazwyczaj są do niej po prostu lepiej dostosowane.

Na jaki styl się zdecydować?

Kanapy oraz soft dostępne są w najróżniejszych stylach i oczywiście nowoczesne wzornictwo nie jest jedynym wyborem. Oprócz nowoczesnych modeli, istnieje również szeroki asortyment sof oraz kanap w stylu vintage lub barokowym – niezależnie od tego, jaką epoką się inspirujesz, bez trudu powinieneś znaleźć coś dla siebie.

Niektóre modele są prostsze, inne eleganckie, a jeszcze inne bardzo wystawne – wybierając sofę lub kanapę do swojego salonu, musisz myśleć o tym, jak będzie się ona komponować z resztą mieszkania. Niekiedy najlepiej postawić jest na podobieństwa i wybrać sofę lub kanapę w takim samym stylu, jak reszta mebli; jednak niekiedy warto postawić na kontrasty, i zdecydować się na nieco bardziej wystawny mebel do raczej minimalistycznego mieszkania.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *