Categories Porady

Poukładane buty w jednym miejscu

Odpowiednio przechowywane obuwie pomogą zachować im doskonała jakość na dłuższy czas. Ponadto, poukładane buty w jednym miejscu pozwolą zachować porządek. Doskonale sprawdzą się szafki na buty do przedpokoju, dzięki którym w przedpokoju zapanuje porządek.

Poukładane buty w jednym miejscu

Nie ma najmniejszej wątpliwości, że porozrzucane po całym przedpokoju buty, wyglądają bardzo nieestetycznie. Do tego są niebezpieczne, ponieważ łatwo się o nie potknąć i przewrócić. Do tego są narażone na kurz i wszelkie zabrudzenia. W związku z tym należy zadbać o ich odpowiednie przechowywanie. Nie tylko ze względów estetycznych, ale również po to, aby przedłużyć ich żywotność. Najlepiej sprawdzą się szafki na buty do przedpokoju, które są nieodzownym elementem każdego korytarza. Przy ich wyborze kieruj się przede wszystkim:

  • wymiarami – zanim zdecydujesz się na konkretny model szafki na buty do przedpokoju, dokładnie sprawdź wymiary,
  • głębokość – oprócz szerokości i wysokości bardzo ważnym pomiarem jest głębokość szafki. Jeżeli masz zamiar przechowywać w niej buty z wysoką cholewką np. kozaki lub obuwie zimowe, to koniecznie wybierz głębsze modele,
  • materiał – szafka powinna być wykonana z trwałego i wytrzymałego materiału, aby posłużyła przez lata. Czasem warto wydać więcej, ale mieć pewność, że kupiło się dobrej jakości przedmiot,
  • wygląd – poza funkcjonalnością, szafka powinna posiadać walory estetyczne i komponować się z pozostałymi elementami, które znajdują się w pomieszczeniu.

Nie bez znaczenia jest również cena. Warto ustalić budżet, aby wiedzieć, w jakim przedziale cenowym szukać.

Jaką szafkę na buty wybrać?

Obecnie na rynku znajdziesz wiele rodzajów szafek na buty. Różnią się między sobą materiałem, wymiarami, designem oraz ceną. W wąskich przedpokojach idealnie sprawdzą się szafki na obuwie z uchylnym frontem. Bardzo ciekawym, a zarazem designerskim rozwiązaniem są szafki z ozdobnym siedziskiem. Umożliwiają przechowywanie obuwia, ułatwiają wkładanie oraz zdejmowanie butów, a jednocześnie stanowią element dekoracyjny. Siedziska dostępne są w szerokiej gamie kolorystycznej oraz są wykonane z różnych materiałów. Dzięki temu dopasujesz je do stylu, w jakim urządzono pomieszczenie. W minimalistycznych holach perfekcyjnie prezentować się będą stonowane barwy. Masz przedpokój w stylu glamour? W takim razie siedzisko z kryształkami doskonale je uzupełni!

Kupić komplet z szafką czy osobną?

Szafki na buty do przedpokoju dostępne są jako osobny element lub w zestawie mebli, zazwyczaj z niewielkich rozmiarów szafą, lustrem oraz wieszakami. Które rozwiązanie jest bardziej praktyczne? Tak naprawdę wybór to kwestia indywidualna. Niektórzy decydują się na duże szafy od podłogi do sufitu, aby upchnąć nie tylko buty, ale również inne rzeczy. Natomiast inni cenią sobie minimalizm i wybierają komplety. Ponadto, zależy to również od przestrzeni, jaką masz do wygospodarowania, a także potrzeb. Pod uwagę weź nie tylko ilość swoich par obuwia, ale także pozostałych domowników. Szafka ma dobrze się prezentować, ale jej głównym zadaniem jest pomieszczenie wszystkich par butów, w tym także gości.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *