Categories Salon

Jak namalować obraz bez umiejętności plastycznych?

Pociąga Cię malowanie i chciałbyś spróbować, ale czujesz, że Twoje umiejętności plastyczne nie pozwolą Ci na stworzenie dzieła, które będziesz mógł zawiesić np. w salonie? W takim razie obrazy do samodzielnego malowania z pewnością Ci się spodobają, ponieważ jest to opcja skierowana specjalnie do osób, które chciałyby poczuć się niczym Matejko, ale zabrakło im czasu na szlifowanie swoich talentów malarskich.

Na czym dokładnie polega cała zabawa z obrazami do samodzielnego malowania oraz gdzie można takie dostać? O tym wszystkim opowiadamy w poniższym artykule i przedstawiamy Ci kilka ciekawych propozycji obrazów.

Dlaczego obrazy do samodzielnego malowania są tak popularne?

Przede wszystkim malowanie to niezwykle angażujące, ale jednocześnie wyciszające i relaksujące zajęcie. Zatem, jeśli masz np. stresującą pracę i chciałbyś na chwilę oderwać się od otaczającego Cię świata, to nie ma nic lepszego niż sztuka. Takie obrazy do samodzielnego malowania stanowią świetną alternatywę dla standardowego malowania, a jednocześnie działają motywująco, ponieważ z każdym pociągnięciem pędzla widać tutaj konkretny efekt.

Co więcej, takie obrazy nie są drogie, dzięki czemu w zasadzie każdy może sobie na nie pozwolić lub sprezentować bliskiej osobie, która interesuje się sztuką. Świetny prezent także dla dzieci, które rozwijają swoje talenty plastyczne, gdyż nawet w przypadku takich obrazów liczy się pomysł i odpowiednie pomalowanie całości.

Na czym polega malowanie gotowych obrazów?

Wiemy, że dla niektórych obrazy do samodzielnego malowania mogą wydawać się nieco dziwne, dlatego już wyjaśniamy, o co tutaj dokładnie chodzi. Przede wszystkim, na takim obrazie mamy wypisane numery farb, które należy w dane miejsca nałożyć. Na obraz oczywiście są też naniesione kontury kompozycji, które my musimy pomalować.

Warto tu podkreślić, że jeśli tylko masz życzenie, to wcale nie musisz stosować się do sztywnych reguł i np. mieszać kolory wg swoich upodobań, aby stworzyć coś zupełnie nowego. Na początek jednak polecamy pomalować zgodnie ze wzorem, aby wkręcić się w zabawę, bo jesteśmy przekonani, iż niejeden raz wrócisz do takiego zajęcia. Kto wie, może nawet postanowisz namalować własny obraz od podstaw?

Wolisz postawić na gotowe rozwiązania?

Wśród naszych propozycji przygotowaliśmy również szereg wartościowych obrazów, które są już gotowe do powieszenia. Wystarczy znaleźć im tylko odpowiednie miejsce i można cieszyć się pięknym pejzażem, martwą naturą, czy też czymkolwiek, co sobie zażyczysz.

Jeśli zaś lubisz wychodzić poza schematy, to również znajdziesz coś dla siebie. Staramy się na tyle poszerzać dostępny wachlarz możliwości, aby każdy, bez względu na preferencje co do aranżacji pomieszczeń, mógł dobrać odpowiednie rozwiązania dla siebie.

Potrzebujesz dodatkowej pomocy?

Jeśli nie wiesz, na co konkretnie się zdecydować, to nasza obsługa pozostaje do Twojej dyspozycji. Chętnie wysłuchamy Twoich potrzeb i pomożemy dokonać wyboru, z którego będziesz usatysfakcjonowany.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *