Categories Porady

Jak wybrać wybielacz do tkanin?

Białe tkaniny szybko ulegają zabrudzeniu. Najlepszym rozwiązaniem na uciążliwe plamy jest wybielacz do tkanin. Sprawdź, jak wybrać najlepszy produkt!

Wiele osób ma problem z pozbyciem się zabrudzeń z białych tkanin. Aby przywrócić im świeży wygląd i blask, warto użyć wybielacza. Jeżeli zastanawiasz się, jak wybrać dobry wybielacz, zapoznaj się z naszymi wskazówkami!

Rodzaje wybielaczy do tkanin – jaki produkt wybrać?

Wybielacze do tkanin można podzielić ze względu na rodzaj substancji aktywnej, którą zawierają. Wyróżnia się wybielacze chlorowe oraz tlenowe. Wybielacz chlorowy zawiera w swoim składzie podchloryn sodu. To produkt, który ma skuteczne działanie wybielające i niszczące bakterie. Działa jednak drażniąco na drogi oddechowe, błony śluzowe i oczy. Dodatkowo zmniejsza wytrzymałość wybielanych tkanin. Wybielacza chlorowego nie należy używać do tkanin wykonanych z jedwabiu i wełny. Nadaje się natomiast do wybielania tkanin bawełnianych, syntetycznych oraz lnianych. Z kolei wybielacz tlenowy zawiera w składzie węglan sodu – wodę utlenioną i kryształki sody. Wybielacz w kontakcie z wodą wchodzi w reakcję chemiczną, w trakcie której uwalnia się aktywny tlen. Wybielacz tlenowy ma delikatniejsze działanie i jest bezpieczniejszy dla tkanin niż wybielacz chlorowy.

Jak używać wybielacza chlorowego i wybielacza tlenowego?

Używając wybielacza chlorowego, należy pamiętać o tym, aby zastosować rękawice ochronne i nie wdychać oparów. Taki wybielacz można stosować tylko i wyłącznie w dobrze wentylowanych pomieszczeniach. Przed użyciem wybielacza chlorowego należy go rozcieńczyć, a po użyciu – dokładnie wypłukać wybielone tkaniny. Z kolei wybielacz do tkanin tlenowy można zastosować jako dodatek do prania. Wystarczy dodać odpowiednią ilość wybielacza do prania razem z proszkiem lub płynem do prania. Stosując wybielacz należy zawsze postępować zgodnie z dołączoną do produktu instrukcją.

Gdzie kupić wybielacz do tkanin?

Jeżeli szukasz wysokiej jakości wybielacza do tkanin, warto sprawdzić ofertę sklepów internetowych, choćby z General Fresh. Znajdziesz tam ogromny wybór produktów w korzystnych cenach. Dodatkowo sklepy online umożliwiają wygodne i spokojne zakupy w zaciszu własnego domu.

Wybielacz to środek, który idealnie nadaje się do usunięcia uciążliwych plam z tkanin. Na rynku jest wiele rodzajów wybielaczy. Dzięki powyższym wskazówkom wybierzesz produkt idealnie dopasowany do Twoich potrzeb.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *