Jak wybrać wybielacz do tkanin?

Jak wybrać wybielacz do tkanin?

Białe tkaniny szybko ulegają zabrudzeniu. Najlepszym rozwiązaniem na uciążliwe plamy jest wybielacz do tkanin. Sprawdź, jak wybrać najlepszy produkt!

Wiele osób ma problem z pozbyciem się zabrudzeń z białych tkanin. Aby przywrócić im świeży wygląd i blask, warto użyć wybielacza. Jeżeli zastanawiasz się, jak wybrać dobry wybielacz, zapoznaj się z naszymi wskazówkami!

Rodzaje wybielaczy do tkanin – jaki produkt wybrać?

Wybielacze do tkanin można podzielić ze względu na rodzaj substancji aktywnej, którą zawierają. Wyróżnia się wybielacze chlorowe oraz tlenowe. Wybielacz chlorowy zawiera w swoim składzie podchloryn sodu. To produkt, który ma skuteczne działanie wybielające i niszczące bakterie. Działa jednak drażniąco na drogi oddechowe, błony śluzowe i oczy. Dodatkowo zmniejsza wytrzymałość wybielanych tkanin. Wybielacza chlorowego nie należy używać do tkanin wykonanych z jedwabiu i wełny. Nadaje się natomiast do wybielania tkanin bawełnianych, syntetycznych oraz lnianych. Z kolei wybielacz tlenowy zawiera w składzie węglan sodu – wodę utlenioną i kryształki sody. Wybielacz w kontakcie z wodą wchodzi w reakcję chemiczną, w trakcie której uwalnia się aktywny tlen. Wybielacz tlenowy ma delikatniejsze działanie i jest bezpieczniejszy dla tkanin niż wybielacz chlorowy.

Jak używać wybielacza chlorowego i wybielacza tlenowego?

Używając wybielacza chlorowego, należy pamiętać o tym, aby zastosować rękawice ochronne i nie wdychać oparów. Taki wybielacz można stosować tylko i wyłącznie w dobrze wentylowanych pomieszczeniach. Przed użyciem wybielacza chlorowego należy go rozcieńczyć, a po użyciu – dokładnie wypłukać wybielone tkaniny. Z kolei wybielacz do tkanin tlenowy można zastosować jako dodatek do prania. Wystarczy dodać odpowiednią ilość wybielacza do prania razem z proszkiem lub płynem do prania. Stosując wybielacz należy zawsze postępować zgodnie z dołączoną do produktu instrukcją.

Gdzie kupić wybielacz do tkanin?

Jeżeli szukasz wysokiej jakości wybielacza do tkanin, warto sprawdzić ofertę sklepów internetowych, choćby z General Fresh. Znajdziesz tam ogromny wybór produktów w korzystnych cenach. Dodatkowo sklepy online umożliwiają wygodne i spokojne zakupy w zaciszu własnego domu.

Wybielacz to środek, który idealnie nadaje się do usunięcia uciążliwych plam z tkanin. Na rynku jest wiele rodzajów wybielaczy. Dzięki powyższym wskazówkom wybierzesz produkt idealnie dopasowany do Twoich potrzeb.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *