Najgorętsze dni już za nami. Lato nieubłaganie dobiega końca, a początek września zwiastuje powrót do szkół, pracy i codziennych obowiązków. Przypomina o tym również deszczowa, senna pogoda i znaczne obniżenie temperatury.
To najlepszy czas, a właściwie ostatnie chwile, by pomyśleć o rozwiązaniach grzewczych na nadchodzący sezon jesienno-zimowy. Do wyboru są różnego rodzaju grzejniki, nowoczesne urządzenia i inteligentne systemy, które wpływają nie tylko na zapewnienie komfortu termicznego, ale i oszczędności. Na co warto postawić w najbliższych miesiącach?
Ogrzewanie a instalacja elektryczna – niekoniecznie drogo
Tradycyjne kaloryfery i ogrzewanie centralne najczęściej nas nie zadowala. Pomieszczenia domowe są nierówno ogrzane – przy podłodze zimno, pod sufitem gorąco. Odkręcenie kurków na maksa nie daje pożądanych efektów. Na grzejniku przypieka się kurz, poza tym w powietrzu unosi się go znacznie więcej niż poza sezonem grzewczym. Nasilają się objawy alergii, astmy, schorzeń reumatycznych.
W takich warunkach cierpią wszyscy domownicy, nawet nasi pupile. Ponadto rachunki po sezonie grzewczym, nawet przy próbach oszczędzania, wciąż negatywnie zaskakują. Ogrzewanie nie musi jednak oznaczać braku komfortu, nadwyrężania domowego budżetu i korzystania z rozwiązań, które nie pasują do domowej aranżacji.
Do wyboru są nowoczesne urządzenie grzewcze, które wykorzystują do pracy energię elektryczną oraz promieniowanie podczerwone. Takie produkty można znaleźć w sklepie https://econovli.pl/. Ich zakup to inwestycja na lata użytkowania, możliwość zaoszczędzenia, estetyka oraz krok w stronę ochrony środowiska.
Energooszczędne grzejniki elektryczne
Nowoczesne grzejniki elektryczne oferują znacznie bardziej precyzyjne działanie. Posiadają termostaty i funkcje dodatkowe, które pozwalają na dopasowanie temperatury do potrzeb danego pomieszczenia. Z przydatnych funkcjonalności wymienia się chociażby czujniki – np. czujnik wykrywający otwarte okno lub puste pomieszczenia. W takich sytuacjach zmniejsza się pobór mocy oraz zostaje obniżona temperatura, aby powierzchnie nie były zbędnie nagrzewane.
Dostępne są modele z programatorami, aby zaplanować sposób ogrzewania domowych pomieszczeń na kilka dni z góry, a także na czas nieobecności domowników. Dzięki temu dom lub mieszkanie nie są ogrzewane do maksimum, gdy nikt z nich nie korzysta, ale po powrocie można liczyć na szybkie osiągnięcie temperatury zapewniającej pełen komfort termiczny.
W grzejnikach bazujących zarówno na module wymagającym do pracy energii elektrycznej, jak i elemencie grzewczym wykorzystującym promieniowanie podczerwone, wytwarzane ciepło jest utrzymywane przez długi czas, lecz bez ciągłego poboru energii elektrycznej. To oznacza oszczędności, ale bez utraty komfortu cieplnego.
W przypadku obecnie dostępnych na rynku modeli urządzeń grzewczych, można także liczyć na estetykę, która wpisuje się w dowolną aranżację domową. To zaś atut, który przekona miłośników dopracowanych wystrojów wnętrz. O tym, jak urządzać wnętrza korzystając z nowoczesnych urządzeń, można poczytać na stronie http://artystycznewnetrza.pl/.
Mamy jeszcze nieco czasu na wymianę instalacji grzewczych, wybór nowych grzejników i dostosowanie ich do własnych potrzeb. Poszukajmy urządzeń, które spełnią oczekiwania wszystkich domowników.