Categories Porady

Jak zaprojektować piękne i niepowtarzalne wnętrze domu?

Dom to z pewnością jedno z najważniejszych miejsc w życiu człowieka. Budowa domu chociaż czasochłonna i pełna nerwów, na koniec etapu daje inwestorom pełnię satysfakcji i znalezienia swojego własnego miejsca na ziemi. Przyjemnym dopełnieniem budowy jest wykańczanie i urządzanie wnętrz, dlatego warto zadbać o każdy detal i szczegół.

Skorzystaj z oferty projektantów wnętrz

Każdy z nas posiada inny gust, który może być ukierunkowany na dany styl. Niektórym zaś podoba się wiele rzeczy, które w ostatecznym zestawieniu nie pasują do siebie, a nie rzadko są mało funkcjonalne. Dlatego też, aby nasze wnętrza wyglądały spójnie i elegancko, warto skorzystać z pomocy projektanta wnętrz.

Architekt wnętrz nie tylko zwizualizuje nasze wnętrza, ale także dostarczy wykonawcom niezbędną dokumentację techniczną dotyczącą instalacji np. położenia gniazdek, a także uwzględni odpowiednie wymiary mebli, które następnie wykona pracownia stolarska.

Niektórzy projektanci wnętrz oferują również, oprócz wizualizacji wnętrza, listę akcesoriów, wykorzystanych w projekcie ze wskazaniem na danego producenta. Dzięki temu oszczędzamy czas i np. od razu możemy kliknąć w podany link i zakupić np. lampy. Nie musimy zatem biegać po sklepach i szukać podobnych aranżacji, aby w efekcie zrealizować zamierzenia architekta. Bardzo często również projektant wnętrz oferuje swoją pomoc w wyborze i zakupie niezbędnego wyposażenia ujętego w projekcie.

To co inwestor otrzymuje od architekta, to tak na prawdę zwieńczenie i kwintesencja jego pracy. Ale aby odpowiednio dobrać wszystkie elementy, architekt musi korzystać z odpowiedniego oprogramowania, które również będzie umożliwiało wykonanie atrakcyjnych wizualizacji.

Jednym z takich programów jest Archicad, który daje wręcz nieograniczone możliwości wizualizacji wnętrz. Zapewnia on tworzenie dokumentacji rysunkowej prosto z modelu i posiada elastyczne możliwości reprezentacji graficznej. Daje możliwość tworzenia wizualizacji bezpośrednio w programie, współpracuje z popularnymi programami do modelowania 3D i renderingu oraz ułatwia modelowanie i rozmierzanie elementów. Posiada rozbudowane biblioteki obiektów, usprawnia zestawianie elementów i zawiera wbudowane narzędzie do modelowania instalacji. Umożliwia też szybkie etykietowanie i opisywanie właściwości elementów projektu oraz zapewnia wysoką powtarzalność i automatyzację procesów.

Jeżeli więc twój projektant korzysta z powyższego oprogramowania możesz być pewien, że stworzy dla Ciebie niepowtarzalny projekt wnętrza!

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *