Categories Porady

Jakie zasłony warto wybrać do pokoju dziennego?

Zasłony na żabki to dobry wybór, jeżeli chodzi o całościowe wykończenie okien. Tak niewiele potrzeba, aby móc odmienić ich wygląd. Gdzie warto jednak taki element powiesić? Należy się zastanowić nad tym, ponieważ w kuchni rzadko kiedy stosuje się zasłony. A czy salon będzie dobrym miejscem, gdzie taki element można zastosować? Oczywiście, że tak. Należy jednak zasłony dobrać umiejętnie — uwzględniając całościową aranżację wnętrza.

Zasłony i tkaniny w pokoju dziennym

Decydując się na zakup zasłon posiadających żabki, należy wziąć pod uwagę tkaniny, jakie występują w salonie. I tak, jeżeli w pokoju dziennym znaleźć można tkaniny wzorzyste, zasłony powinny być w jednym, dominującym kolorze. Na odwrót, jeżeli w salonie ma się do czynienia z jednokolorowymi tkaninami. Jest tyle zasłon do wyboru, że każda osoba znajdzie odpowiedni produkt dla siebie.

Warto także uwzględnić ewentualne wzory, a także rodzaj tkaniny z jakiej wykonane są zasłony. Jeżeli ma się do czynienia z harmonijnymi wzorami kwiatowymi, należy dopasować je do wnętrz urządzonych w stylu tradycyjnym. Nowoczesne, geometryczne wzory to dobra propozycja dla miłośników stylu minimalistycznego, który spotkać można nie tylko w domach, apartamentach, ale również w mieszkaniach.

Zasłony na żabki w jednolitym kolorze można z powodzeniem dopasować do każdej aranżacji. Aczkolwiek, należy mieć na względzie to, jakie kolory są dominujące, jeżeli chodzi o dane pomieszczenie. Aby wszystko mogło ze sobą spójnie harmonizować.

Czy zasłona jest mi potrzebna?

Biorąc pod uwagę wszystkie walory, jakie posiadają zasłony na żabki, warto zadać sobie pytanie – po co ona komu dokładnie będzie potrzebna? Czy ma być to jedynie dekoracja? Czy ma być to skuteczna brama zaporowa przed promieniami słońca, jakie lubią wdzierać się do pomieszczeń? Jeżeli komuś bardziej zależy na tej drugiej rzeczy, powinien wybrać takie zasłony, które wykonane są z grubszego materiału. Doskonałym przykładem jest tu chociażby welur.

W przypadku, jeżeli komuś bardziej zależy na dekoracji, powinien wybrać te zasłony z żabkami, które wykonane są z takich materiałów, jak tiul lub woal. Dobrą propozycją może stać się również perkal – aczkolwiek nie jest on tak znany, jak dwa wcześniejsze przykłady.

Decydując się na zakup zasłon, można bazować na ciekawych inspiracjach, jakie można znaleźć w sieci. Tych nigdy nie brakuje. Aczkolwiek, zawsze trzeba pamiętać o tym, że to, co widoczne jest w sieci, nie zawsze musi tak korzystnie wyglądać w pokoju dziennym, we własnym domu.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *