Categories Porady

Lampy industrialne – do jakich wnętrz pasują?

Styl industrialny jest obecnie bardzo popularny i coraz więcej osób wybiera go do aranżacji swojego domu, mieszkania, ale także biura. Z tego powodu powstaje wiele dodatków i mebli mających oddawać ten specyficzny klimat. Moda ta dotyczy również oświetlenia. Producenci obecnie oferują klientom szeroką gamę lamp industrialnych, które swoim wyglądem zachwycają nie tylko właścicieli mieszkań zaaranżowanych w styl loftowym. Do jakich jeszcze pomieszczeń pasują lampy industrialne? Podpowiadamy.

Czym charakteryzują się lampy industrialne?

Żeby sprawdzić, czy lampy industrialne będą pasowały do naszego mieszkania, warto przeglądać ofertę producentów oferujących takie wyroby. Szeroki wybór różnych modeli, wzorów i kolorów lamp znajdziemy na przykład na stronie https://abanet.pl/333-lampy-industrialne. Chociaż sam styl loftowy większości osobom kojarzy się z surowym klimatem, to obecnie tego typu produkty niczym nie różnią się od modeli dedykowanych na przykład do nowoczesnych wnętrz.

Charakteryzują się one przede wszystkim minimalizmem. Z tego powodu najczęściej ich kolorystyka utrzymana jest w stonowanych barwach: bieli, czerni, szarości lub brązu. Bardzo często jednak producenci oferują również złote i miedziane modele. Choć tego typu lampy najczęściej wykonane są z metalu, to w sklepach możemy znaleźć również wersje ze szklanym kloszem. Obecnie więc lampy industrialne można wykorzystać niemal w każdym wnętrzu.

W jakich wnętrzach sprawdzą się lampy w stylu industrialnym?

Lampy industrialne znakomicie wyglądają w nowoczesnych wnętrzach. Są doceniane przez właścicieli takich mieszkań za minimalizm, elegancję i funkcjonalność. Można więc je wykorzystywać w takich domach zarówno jako główne oświetlenie w postaci modelu wiszącego, ale także dodatkowe.

Producenci oferują wiele różnych modeli lamp loftowych, które można przymocować zarówno do sufitu, ściany, jak i wersje podłogowe, czy do postawienia na stoliku, bądź biurku. Znakomicie wpisują się one również we wnętrza rustykalne, minimalistyczne, retro czy vintage. Zwłaszcza w tych ostatnich przepięknie będą prezentowały się modele złote i miedziane.  

W jakich pomieszczeniach sprawdzą się lampy w stylu industrialnym?

Lampy w stylu industrialnym sprawdzą się w każdym typie pomieszczenia. Mogą być wykorzystywane zarówno w kuchni, salonie, pokoju młodzieżowym, jak i na przedpokoju. Obecnie bardzo często stosowane są również do dekoracji lokali użytkowych. Nierzadko są elementem dekoracyjnym w hotelach, restauracjach czy salonach piękności. Są więc dość uniwersalne, przez co odnajdą się w każdym miejscu.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *