Categories Salon

LG wielkim zwycięzcą konkursu Red Dot Design Awards 2019

Podczas tegorocznej edycji konkursu Red Dot Award, jednego z najbardziej prestiżowych konkursów wzornictwa przemysłowego na świecie, firma LG zdobyła aż 29 wyróżnień, z czego dwa tytuły Best of the Best. Najwyższym wyróżnieniem zostały uhonorowane innowacyjne produkty: telewizor LG SIGNATURE OLED R oraz lodówka z dolnym zamrażalnikiem LG SIGNATURE.

LG SIGNATURE OLED R to pierwszy i jedyny na świecie telewizor z rolowanym ekranem. Jego ekran z matrycą OLED gwarantuje niezrównaną jakość obrazu, a gdy nie jest używany może zostać wsunięty do niskoprofilowej obudowy. Telewizor może pracować w jednym z trzech trybów: Full View, Line View (z częściowo wsuniętym ekranem) oraz Zero View (z całkowicie schowanym ekranem), które są dostosowane do odtwarzania różnych rodzajów treści. Przynależność telewizora do segmentu Premium wyraźnie potwierdzają wszystkie elementy designu, od obudowy ze szczotkowanego aluminium po maskownicę głośników z wysokogatunkowej tkaniny wełnianej, wyprodukowanej przez duńską firmę Kvadrat. W uzasadnieniu nagrody jury konkursu nazwało telewizor LG SIGNAUTRE OLED R „produktem otwierającym nowe możliwości użytkowania” oraz uznało go za „znakomite połączenie technologii i designu”. Nagroda Best of the Best w konkursie Red Dot to kolejne potwierdzenie czołowej pozycji firmy LG w dziedzinie innowacji. LG SIGNATURE OLED otrzymał na targach CES 2019 tytuł Best TV Product oraz uzyskał pozytywne recenzje ekspertów, którzy docenili innowatorskie podejście do konstrukcji telewizora.

Drugi tytuł Best of the Best firma LG otrzymała za lodówkę z dolnym zamrażalnikiem LG SIGNATURE, którą jury konkursu uznało za synonim luksusu w dziedzinie sprzętu AGD. Lodówka ta wyróżnia się 29-calowym wyświetlaczem LED, który po dwukrotnym stuknięciu staje się przezroczysty i pozwala na sprawdzenie jej zawartości bez otwierania drzwi. Innowacja ta nie tylko podwyższa komfort użytkowania, ale również pozwala na zmniejszenie zużycia energii – rzadsze otwieranie drzwi lodówki przekłada się na ograniczenie strat zimnego powietrza. Jurorzy zwrócili uwagę na funkcjonalność, design i łatwość użytkowania lodówki z dolnym zamrażalnikiem LG SIGNATURE, które tworzą „imponującą harmonię”.Oba flagowe produkty firmy LG zostały też nagrodzone w prestiżowym konkursie iF Design Award 2019.

Firma LG otrzymała również 27 innych wyróżnień w kategorii projektowania urządzeń, za wyjątkową estetykę, funkcjonalność oraz innowacje techniczne. Wśród nagrodzonych produktów znalazły się między innymi telewizory OLED (modele Z9, E9, C9), system LG Audio (model AJ7), piekarnik z rodziny SIGNATURE KITCHEN SUITE oraz laptop LG gram (model 17Z990).

Nagrody w konkursie Red Dot są dla nas ogromnym zaszczytem i utwierdzają nas w przekonaniu, że poprzez wspaniałe wzornictwo umacniamy czołową pozycję w poszczególnych kategoriach produktów. Udostępniając konsumentom kolejne innowacyjne produkty oraz prezentując możliwości przyszłych urządzeń, będziemy nieustannie wpływać na rozwój naszej branży

Noh Chang-ho, wiceprezes oraz szef działu Corporate Design firmy LG Electronics

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *