Categories Aktualności

Spectrum by Bene: cztery koncepcje kolorystyczne biurowych wnętrz

Na pozytywny odbiór biurowych wnętrz wpływ ma nie tylko aranżacja, funkcjonalny rozkład wyposażenia czy oświetlenie, ale też materiały i kolory, którymi się otaczamy. Dlatego Bene na równi z najnowszymi technologiami inspiruje designem i wykończeniem biurowych wnętrz.

Wpływ kolorów i materiałów na samopoczucie pracowników często pozostaje niedoceniany. Tymczasem wiele ludzkich zachowań takich jak umiejętność koncentracji, agresja, komunikacja czy sprawne myślenie, jest silnie uzależnionych od kolorów. Bene wykorzystało te spostrzeżenia, aby uczynić biurowe wnętrza jeszcze bardziej funkcjonalnymi i wspierającymi efektywność. Opracowało cztery nowe koncepcje kolorystyczne dla materiałów wykończeniowych, zamknięte w przewodniku Bene Spectrum.

W domowych wnętrzach zwracamy dużą uwagę na kolory i fakturę materiałów, w biurze często są one traktowane po macoszemu. Tymczasem to ważne cechy projektowe mebli, wpływające na ich komfort i zainteresowanie użytkowników. Wysokiej jakości materiały zapewniają przyjemną atmosferę, a kolory warunkują, w jaki sposób otoczenie wpływa na ludzi. W zależności od tonacji i intensywności kolory mogą mieć kojący, łagodny i przyjemny efekt, lub mogą być jasne i chłodne. W oparciu o tę wiedzę Bene stworzyło zestaw koncepcji kolorystycznych i materiałowych, zamkniętych z przewodniku Spectrum. W taki sposób wiodący producent wyposażenia i systemów biurowych pomaga klientom stworzyć i wyróżnić tożsamość firmy oraz zaprojektować inspirujące wnętrze.

Bene Spectrum to spójny oraz wszechstronny system kolorów i materiałów, który idealnie nadaje się do projektowania nowoczesnych biur. Podzielony został na cztery zestawy:

  • URBAN FOREST to pomost pomiędzy miastem a naturą. Wykorzystuje nasycone odcienie zieleni i brązu, wzbogacone miejską szarością. Białe i żółte akcenty wprowadzają dynamikę w aranżację biura;
  • SILENT ELEGANCE koncentruje się na redukcji. Wykorzystuje materiały o różnych strukturach, wykorzystuje czarne tony uzupełnione szarościami, zielenią
    i żółcią, które nadają żywiołowości biurowym wnętrzom;
  • PURE SENSE PURE SENSE opiera się na często obserwowanym poszukiwaniu równowagi. Bene używa miękkich, płynnych kształtów i przyjemnych kolorów.
    Ta koncepcja kolorystyczna wyróżnia się przewagą bieli i beżu, które reprezentują spokój i elegancję. Niebieski kolor akcentuje pomaga się zrelaksować
    i symbolizuje jasność umysłu, podczas gdy szare i białe cętkowane wzory ożywiają otoczenie. Zakres kolorów dopełniają delikatne czerwone barwy, wyrażające autentyczność i pasję;
  • GRAPHIC CITY pokazuje najsilniejsze kolory, symbolizujące siłę i dynamikę współczesnego miasta. Czarny i szary tworzą fundament, uzupełniony mocnymi błękitami i żółcią, które ożywiają biuro. Brązowe odcienie wprowadzają równowagę, zaś kontrastowy kolor biały subtelnie rozjaśnia wnętrze.

Źródło: Bene Polska

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *