Categories Sypialnia

Łóżka 200×200 – idealne do dużej sypialni!

Łóżko jest centralnym punktem każdej sypialni. Jeśli pomieszczenie jest wyjątkowo duże, aż kusi, by i łóżko było większe niż standardowe.

W większości domów sypialnie są raczej niewielkie. W każdej znajduje się łóżko, szafa, komoda i szafki nocne. Często i na te meble brakuje miejsca, a gospodarze myślą, jak zaoszczędzić nieco przestrzeni. Jeśli jednak jesteśmy w tej komfortowej sytuacji, że nasza sypialnia jest duża, to nie tylko nie musimy przejmować się wielkością łóżka, ale możemy sięgnąć po model, który jest większy niż standardowe. Mało tego, że łóżko będzie efektowne, to jeszcze zagwarantuje większą wygodę i swobodę.

Duże łóżko to stylowa aranżacja

Liczba mebli i ich wielkość powinny być dopasowane pod kątem metrażu. Będąc w posiadaniu pokaźnej sypialni, dobrze, byśmy koncentrowali się na większych gabarytach. W przeciwnym razie aranżacja może wiele stracić. Niewielkie meble nie będą pasowały i zaburzą przestrzeń. Dlatego też warto, byśmy się pokusili o łóżko większe niż przeciętne. Możemy postawić na przykład na łóżko małżeńskie 200×200. Nie tylko obie osoby wyśpią się, mając w łóżku sporo przestrzeni, ale łóżko będzie meblem dekoracyjnym, które podkreśli wymiar sypialni i doda jej nieco uroku. Duże łóżko wygląda ciekawiej niż tradycyjne i od razu będzie rzucać się w oczy. Jest to tym bardziej warte uwagi, jeśli cenimy sobie swobodę i chcemy podczas spania często zmieniać pozycję, nie budząc przy tym drugiej osoby.

Wybierając łóżko najlepiej od razu na wstępie przeanalizować, jaka jest aranżacja wnętrza. Dzięki temu łatwiej będzie dopasować model. Jeżeli wygląd łóżka będzie stał w sprzeczności ze wszystkimi pozostałymi meblami i dekoracjami, wystrój może być nieco zaburzony i nieharmonijny.

Liczy się jakość

Inwestycja w duże łóżko to sposób na dopracowanie stylistyczne sypialni. Jednocześnie nie możemy zapominać o tym, że łóżko jest jednym z tych mebli, których nie chcemy wymieniać zbyt często. Oznacza to, że musimy postawić na modele, które są wysokiej jakości. Przykłady łóżek, które są dopracowane w każdym calu, można znaleźć na stronie https://beds.pl/meble-do-sypialni/lozka-200-x-200. Warto podkreślić, że producent tworzy łóżka z dobrego drewna, co oznacza, że będą one przez długi czas wyglądały idealnie, gwarantując jednocześnie komfortowy sen. Poza tym drewno jest zdrowe, więc będzie kojąco wpływać na nasz organizm. Meble drewniane mogą być obecne nawet w sypialni alergika.

Pamiętaj o stelażu i dobrym materacu!

Na to, czy się wyśpimy, ogromny wpływ ma rodzaj stelaża i materaca. Bez względu na to, czy szukamy łóżka pojedynczego, czy podwójnego, nie możemy tego lekceważyć. Materacy jest w sprzedaży tak wiele, że możemy dobrać taki wariant, który będzie odpowiadał naszym potrzebom. Podczas wyboru musimy zwracać uwagę na poziom twardości i na materiał wykonania. Najczęściej sięga się po materac o drugim stopniu twardości, ale nie jest to reguła. Wśród popularniejszych materiałów jest pianka poliuretanowa, czy lateks. Dostępne są też materace sprężynowe, dzielące się na bonellowe i kieszeniowe oraz materace kokosowe.

Jeżeli natomiast chodzi o stelaż, to najlepiej sprawdzi się ten, który jest wyposażony w drewniane listewki. Jest on nieco droższy niż stelaż zrobiony z płyty meblowej, ale jest zarówno wygodniejszy, jak i zdrowszy. Stawiając na stelaż drewniany, powinniśmy się koncentrować na modelach, które mają dużo listewek i niewielkie przestrzenie, a są przy tym elastyczne. W części przypadków możliwa jest nawet regulacja poziomu twardości.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *