Categories Salon Sypialnia

Modne lampy do Twojego domu

Światło to energia. Dzienne słoneczne światło potrafi wprawić w dobry nastrój. Gdy go brakuje, człowiek zaczyna być senny, zwyczajnie trudniej mu funkcjonować. Ludzkość od dawna szukała światła w mroku. Dawniej jego funkcję pełniły ogniska, później świece i lampy naftowe. Dzisiaj mamy oświetlenie, które warto w swoim domu zaprojektować z uwagą, w sposób przemyślany. Zarówno samo rozmieszczenie lamp, jak też ich design, wpływają na ogólny wystrój domu i jego klimat.

Oświetlenie w domu

To właśnie za pomocą światła można stworzyć pewien klimat w mieszkaniu. Przytulne oświetlenie sprawdza się perfekcyjnie w tych porach roku, gdy dni są krótkie, a wieczory i noce długie. Oświetlenie salonu, kuchni czy przedpokoju warto dobrze przemyśleć. Współcześnie istnieje bardzo wiele rozwiązań pozwalających między innymi na inteligentne sterowanie oświetleniem, na dobór natężenia światła i jego koloru. Warto sprawdzić dostępne opcje oraz przetestować, przy jakim oświetleniu domownicy czują się najlepiej. Górne światło nie jest jedynym wyborem. Salon można doświetlić również za pomocą kinkietów czy lamp stołowych lub też lamp stojących. W ten sposób można w nim wydzielić poszczególne strefy, na przykład strefę relaksu czy strefę jadalnianą.

Modne oświetlenie salonu

Lampy sufitowe to jedna z ważniejszych deklaracji o funkcjonalnym znaczeniu. Warto zwrócić uwagę na szeroki wybór niezwykle ciekawych modeli współczesnych lamp. Prawdziwym hitem sezonu są między innymi lampy wykonane z rattanu, które są bezpośrednio nawiązaniem do modnego stylu boho. Takie lampy pięknie prezentują się w jasnych wnętrzach, w których królują naturalne materiały i proste dodatki. Szalenie popularne są nadal lampy utrzymane w stylu industrialnym. To lampy metalowe inspirowane oświetleniem jak z dawnych magazynów czy hal produkcyjnych. Takie lampy prezentują się fantastycznie zawieszone na przykład nad stołem w strefie jadalnianej. Ten trend jest obecny już od kilku lat i wciąż trzyma się mocno. W ostatnich miesiącach ogromną popularność zdobyły również lampy utrzymane w kolorystyce złotej i miedzianej. Często mają one postać niezwykle prostą i odrobinę strukturalnej niczym geometryczne wzory z zamontowanymi żarówkami. Takie lampy pięknie prezentują się we wnętrzach skandynawskich.

Modne lampy na ścianę oraz lampy stojące

Górne oświetlenie to główne oświetlenie w każdym dużym salonie. Aby światło mogło jednak równomiernie doświetlać każdą jego część, potrzebne jest jeszcze oświetlenie boczne. Modne kinkiety czy lampy montowane na ścianach, pozwalają na wyodrębnienie na przykład strefy do czytania książek. Podobną rolę odgrywają lampy stojące. Bardzo popularne modele to między innymi lampa Tripod, czyli dosyć duża lampa na trzech nogach. W świecie designu oświetlenia naprawdę sporo się dzieje. Współczesne lampy można kupić w zwykłym hipermarkecie budowlanym lub też by eleganckim salonie dedykowanym tylko i wyłącznie tej części asortymentu do domu. Tam można znaleźć lampy będące prawdziwym dziełem sztuki, które mogą kosztować nawet kilkanaście tysięcy złotych. Niezmiennie lampy do każdego pomieszczenia i najlepsze okazje z tym związane można znaleźć w Internecie. Szukajcie zatem inspiracji i dobierajcie rozwiązania, które najbardziej odpowiadają charakterowi waszych wnętrz.

Artykuł powstał przy udziale ekspertów sklepu z oświetleniem i wyposażeniem wnętrz – Szykownydom.com, oferującego m.in. oświetlenie marek Azzardo, Zumaline oraz Italux.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *