Categories Porady

Materace hotelowe – co brać pod uwagę przy zakupie?

Każdy menedżer hotelu lub jego właściciel chce zadbać o to, aby jego goście mieli zagwarantowany wysokim komfort wypoczynku. Według określonych standardów w branży hotelarskiej jednoosobowe materace hotelowe muszą mieć szerokość nie mniejszą niż 90 centymetrów, natomiast modele dla pary minimum 140 centymetrów. Wszak to jedyne ustandaryzowane wymagania, jednak tylko teoretycznie, ponieważ każdy hotel chce spełniać wszystkie oczekiwania swoich klientów. Dlatego też niezbędne jest zachowanie także odpowiedniej długości materaca. Zazwyczaj ma ona około dwóch metrów, co w zupełności wystarczy gościom.

Wybór odpowiedniego materaca hotelowego wcale nie należy do najłatwiejszych zadań. Warto temu tematowi poświecić nieco więcej uwagi, ponieważ w ten sposób zyska się niezbędną wiedzę na temat zakupu odpowiedniego modelu. Materace hotelowe nie powinny być wybierane ze względu na cenę, ponieważ odbije się to na komforcie wypoczynku i snu, a to właśnie od tego w głównej mierze zależy ocena obiektu hotelowego.

Materace hotelowe kontynentalne czy tradycyjne?

W hotelach najczęściej stosuje się dwa typy konstrukcji materacowych. W jednej z nich tak zwanej kontynentalnej stosuje się dwa materace hotelowe, które są nałożone na siebie. Pierwszy jest połączony z ramą łóżka, a drugi, zwany nawierzchniowym, kładzie się na górę. Wypoczywającym osobom zapewnia to wysoki komfort, a także utrzymanie łóżka w czystości, ponieważ z górnego materaca łatwo zdjąć pokrowiec, a następnie go wyprać. Ponadto materac nawierzchniowy chroni spód łóżka.

Natomiast drugie rozwiązanie, tradycyjne, składa się z jednego materaca hotelowego. Wygląda to identycznie jak w łóżkach domowych. Materac kładzie się na stelażu, dzięki czemu zapewniona jest odpowiednia cyrkulacja powietrza. Zapobiega to gromadzeniu się bakterii, grzybów, a więc podnosi się komfort wypoczynku oraz higiena snu. Bardzo istotne jest to, aby miejsce, które gościu wiele osób, było pozbawione alergenów. Zarówno jeden, jak i drugi rodzaj materacy dostępny jest w sklepie https://sembella.pl/produkty/lozka-hotelowe/materace-hotelowe/.

Trwałość i higiena materacy hotelowych

Materace hotelowe powinny być wykonane przede wszystkim z trwałych materiałów. Dzięki temu ich żywotność znacznie się wydłuży, nawet przy intensywnej eksploatacji. Warto przed zakupem skonsultować się ze sprzedawcą i poinformować go o tym, że wybrane modele będę wykorzystywane w obiekcie noclegowym. Wykwalifikowana obsługa z pewnością wesprze klienta w zakupie i pomoże mu dobrać odpowiedni materac. W przypadku hoteli znacznie lepszą opcją będą modele wykonane z nieco twardszych komponentów.

Najczęściej właściciele mają do dyspozycji materace hotelowe kieszeniowe lub piankowe. Ogromne znaczenie ma także to, czy pokrowiec można szybko i łatwo zdjąć oraz, czy można go wyprać w wysokiej temperaturze. Pokrowce muszą przynajmniej raz na jakiś czas zostać porządnie zdezynfekowane, a niekiedy zachodzi do tego konieczność usunięcia plam.

Najlepszym wyborem będzie kupno materaca z pokrowcem odpornym na zanieczyszczenia, a także taki, który będzie antybakteryjny i antyalergiczny. W większości takich modeli stosuje się posrebrzane nitki, które skutecznie niwelują zagrożenia dla zdrowia przybyłych gości. W dzisiejszych czasach jest to niezwykle istotne, ponieważ coraz więcej osób cierpi z powodu alergii. Kupując materace hotelowe do swojego obiektu, warto także zwrócić uwagę na te, które mają dodatkową warstwę kokosową.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *