Categories Salon

Meblościanka do salonu – jakie modele będą najmodniejsze w 2020 roku

Jeżeli przymierzasz się do urządzenia salonu na nowo, sprawdź najgorętsze trendy obowiązujące w 2020 roku. Na pewno któryś z trendów przypadnie Ci do gustu i pozwoli wnieść do Twojego wnętrza noworoczny powiew świeżości.

Meblościanka do salonu – najsilniejsze trendy w aranżacji wnętrz w 2020 roku

Współczesna meblościanka do salonu, w przeciwieństwie do tego, co wielu z nas kojarzy jeszcze z dzieciństwa, nie zajmuje niewiele miejsca. Stanowi jeden z elementów, pasujących fakturą, barwą, stylistyką i sposobem wykończenia do pozostałych części pomieszczenia. Meblościanka do salonu składa się zwykle z kilku modułów, w skład których wchodzi regał na książki, komoda, mini barek na alkohol, niska szafka na sprzęt rtv oraz wisząca półka na bibeloty. Tak wykonane meble dają większe wrażenie lekkości i nie przytłaczają wnętrza. Dlatego też sprawdzają się zarówno w rozłożystych salonach ulokowanych w dużych domach jednorodzinnych, jak również w przytulnych salonikach w blokach z wielkiej płyty. Wśród współczesnych meblościanek można wyróżnić kilka dominujących stylistyk. Poniżej ich krótkie omówienie.

Meblościanki z litego drewna – szyk i klasa na lata

Wśród tych osób, które cenią sobie klasyczny wygląd, na pewno znajdą się miłośnicy meblościanek wykonanych z litego drewna. Akacja lub dąb – z tego typu materiałów najczęściej tworzy się elementy wyposażenia wnętrza, które mają służyć przez lata w niezmienionym stanie. Nieco bardziej kłopotliwa i mniej odporna na upływ czasu wydaje się sosna, która jest dość miękkim drewnem, które zalakierowane lubi z czasem zmieniać swój kolor na bardziej żółty. Lite drewno wspaniale się prezentuje zwłaszcza gdy znajduje się w odpowiednio urządzonym wnętrzu. Do drewnianej meblościanki, dostępnej w wielu sklepach internetowych, pasują naturalne elementy, w tym żywe okazałe rośliny, ręcznie robione makramy, białe ściany i krzesła wykonane z rattanu.

Nowoczesna podświetlana meblościanka

Drugim trendem, który łatwo można zauważyć, obserwując asortyment sklepowy, jest meblościanka wyposażona w podświetlane elementy. Taśmy LED mogą przybierać różną kolorystykę, choć wśród najczęściej spotykanych znajduje się światło białe lub niebieskie. Tego typu akcent dodaje pomieszczeniu nowoczesności i dynamiki. Idealne dla osób, które lubią czuć się we wnętrzu pobudzone energetycznie.

Meblościanka z przeszkleniami – dlaczego

Meblościanka z przeszkleniami, tworząca m.in. witrynę na książki lub alkohol, świetnie sprawdza się w codziennym użytkowaniu. Szkło nie dość, że optycznie powiększa przestrzeń, chroni cenną zawartość przed zbytnią ekspozycją na kurz i światło.

 

 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *