Categories Sypialnia

Materace piankowe – co znajdziemy w sklepach?

Dobry materac gwarantuje zdrowy sen. To między innymi dzięki niemu rano człowiek budzi się wypoczęty i odprężony. Materace najlepszej jakości mają oddychające powierzchnie, które odprowadzają wilgoć i nie dopuszczają do przegrzania się organizmu. Ponadto, mają działanie antyalergiczne.

Najwyższa jakość wykonania

Materace piankowe charakteryzują się długim okresem użytkowania. Rdzeń materaca jest wykonany z wysokogatunkowej pianki wysokoelastycznej HR, odpornej na odkształcenia. Zapewnia wymaganą sprężystość oraz cyrkulację powietrza. Zastosowanie maty kokosowej w produkcji materaca piankowego poprawia wentylację i sztywność produktu. Mata kokosowa jest produktem naturalnym, dzięki temu materac ma świetne właściwości termiczne i antyalergiczne.

Klasa twardości

O komforcie spadania decyduje tak zwana klasa twardości, której podstawowym wyróżnikiem jest waga śpiącej osoby. Materac piankowy o skali twardości H2 przeznaczony jest dla osób do 50 kg, które lubią spać na miękkim podłożu. Z kolei materac piankowy o twardości H3 jest przeznaczony dla użytkowników w przedziale wagowym 50-90 kg, którzy preferują spanie na średnio-twardym podłożu. Grupa materacy o twardości H4 jest przeznaczona dla osób ważących powyżej 90 kg, które wolą spać na twardym podłożu. Idealnie dopasowany materac dopasowuje się do naturalnego kształtu ciała i zapewnia odpowiednie podparcie dla kręgosłupa.

Materace dla wymagających

Polecanym rodzajem podłoża na łóżko są materace lateksowe, które charakteryzują się odpowiednią cyrkulacją powietrza i znakomitym dopasowywaniem się do kształtu śpiącej osoby. Ich struktura opiera się na lateksie i piance poliuretanowej lub sprężynach kieszeniowych. Popularność zdobywają materace termoaktywne, które cechują się znakomitą przepuszczalnością powietrza, wygodą użytkowania i świetnym dopasowaniem do kształtu ludzkiego ciała. Pod wpływem ciepła reagują na nacisk i umożliwiają komfortowy i zdrowy wypoczynek.

Materace kokosowe są polecane dla osób cierpiących z powodu dolegliwości związanych z bólami kręgosłupa. Posiadają właściwości antyalergiczne i antygrzybiczne. Materace wysokoelastyczne są odporne na odkształcenia, gwarantują właściwą sprężystość, co poprawia komfort wypoczynku. Materace nawierzchniowe to rynkowy fenomen – umożliwiają przerobienie kanapy lub dziecięcego łóżeczka w wygodne, zdrowe dla kręgosłupa łóżko.

Najważniejszymi cechami materacy piankowych jest różnorodność rodzajów, dzięki czemu można wybrać materac idealny dla danej osoby z odpowiednią cyrkulacją powietrza i dopasowywaniem się do kształtu ciała. Ponadto, zapewniają one wygodny sen, który regeneruje organizm, a co ważne, są dostępne we wszystkich, popularnych rozmiarach.

Prawidłowo dobrany materac piankowy jest składową dobrego snu, tak samo ważnym czynnikiem, jak temperatura w sypialni.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *