Categories Porady

Niecodzienna dekoracja stołu na przyjęcie

Dekoracja stołu na przyjęcie podkreśla charakter wydarzenia i niezwykły nastrój. Odpowiednie przygotowanie doceni każdy gość, a dla gospodarza będzie to pole do popisu. Od czego zacząć?

Jak udekorować stół na uroczystą okazję?

Do aranżacji stołu na uroczystą ucztę wybierz zastawę stołową w stonowanym kolorze. Czysta biel ceramiki zawsze świetnie prezentuje się na eleganckich przyjęciach. Także zastawy w jednolitym, kontrastowym kolorze idealnie sprawdzą się na nowoczesnym przyjęciu. Dekoracje w tym przypadku mogą stanowić świece, lniane serwetki oraz proste obrusy. Goście będą pod wrażeniem, gdy ustawisz na stole ozdobne świeczniki oraz kompozycję z kwiatów w wazonie.

Przygotuj dekorację stołu dla przyjaciół

Najprzyjemniej przystąpić do dekoracji stołu dla przyjaciół, w trakcie której wspólnie możecie ustalić motyw przewodni przyjęcia lub może być on niespodzianką. Od spotkania typowo romantycznego, pełnego kwiatów i ogników świec, aż po wyjątkowe przyjęcia np. halloweenowe lub pożegnania wakacji.

W każdej aranżacji ciekawą ozdobę będą stanowiły salaterki ceramiczne, doskonałe na sałatki i przysmaki. Zastawa też może być nietuzinkowa – dla znajomych gości możesz poszaleć z feerią barw i motywów. Dekoracje także nie muszą być tradycyjne – zależnie od motywu przyjęcia, mogą to być girlandy światełek LED ułożone w fantazyjne kształty lub ozdoby związane z każdą osobą. Jeśli chodzi o dekoracje stołu, ogranicza Cię tylko własna wyobraźnia.

Dekoracja stołu na urodziny

Przyjęcie urodzinowe to szczególnie ważna okazja, zwłaszcza dla jednej osoby. By wyróżnić szczęśliwego jubilata w jego dzień, posadź go u szczytu stołu, z obowiązkowym wolnym miejscem na salaterkę z tortem. Na każdym przyjęciu urodzinowym sprawdzi się plamoodporny obrus oraz świeże, ulubione przez solenizanta kwiaty, dekorujące stół.

Zastanawiasz się, na czym pomieścić jedzenie dla wszystkich gości? Pomogą w tym ozdobne, ceramiczne półmiski prostokątne. W przeciwieństwie do okrągłych, z łatwością zaprezentujesz na nich wszystkie smakołyki. Należy pamiętać, że dekoracja stołu ma ułatwiać ucztowanie – dlatego w tym przypadku ma zastosowanie zasada im mniej, tym lepiej. Możesz zrezygnować z wielu dekoracji, a gościom łatwiej będzie sięgnąć po przysmaki.

Świętowanie poza domem

To już końcówka wakacji i sezonu grillowego. By upamiętnić ten niezwykły czas, aranżacja stołu w ogrodzie powinna być bujna i pełna owoców lata. Dekoracja stołu na przyjęcie w ogrodzie to wbrew pozorom wyzwanie – trzeba przygotować się na każde warunki. Na stole nie może jednak zabraknąć zastawy stołowej, zawsze pełnej smakołyków.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *