Categories Sypialnia

Jakie łóżko Senpo wybrać? Praktyczny poradnik

Łóżko to najważniejszy mebel w sypialni. Jest gwarancją dobrego snu i samopoczucia przez cały dzień. Do tego wpływa na estetykę wnętrza i Twoje wrażenia podczas przebywania w pomieszczeniu. Jednak na co się zdecydować, gdy na rynku jest tak szeroki wybór łóżek? Senpo przygotowało praktyczny poradnik dla osób, które po raz pierwszy wybierają tego typu mebel do swojej sypialni.

Rodzaje łóżek Senpo – jakie są dostępne?

Oferta mebli do sypialni nieustannie się poszerza. Producenci pracują nad stworzeniem nowych modeli łóżek, które będą wpisywać się w najnowsze trendy i jednocześnie będą sprawdzać się w codziennym użytkowaniu. Można je podzielić na trzy kategorie. Są to łóżka:

  • kontynentalne – składa się z dużej, drewnianej skrzyni obitej materiałem i wypełnionej sprężynowym materacem. Jest ona umieszczona na wysokich nóżkach, które zapewniają swobodny przepływ powietrza pod łóżkiem. Sam mebel jest wysoki, co ułatwia wstawanie zwłaszcza osobom, które mają problemy z kręgosłupem lub samodzielnym poruszaniem się. Co ważne, większość łóżek kontynentalnych ma wysoki tapicerowany zagłówek, który pełni nie tylko funkcje ozdobne, ale także użytkowe. Takie meble wyglądają dość masywnie, co może wizualnie obciążać pomieszczenie;
  • klasyczne ze stelażem – jest ono zbudowane z ramy, na której umieszczony jest stelaż, a na nim osobny materac. Łóżko może występować w wersji z zagłówkiem lub bez. Ma niezbyt wysokie nóżki, które zapewniają cyrkulację powietrza. Dzięki prostej konstrukcji całość wygląda lekko i nowocześnie, więc dobrze wygląda w małych pomieszczeniach. Jest zazwyczaj dość niskie, więc wstawanie z niego może być problematyczne dla osób z trudnościami z chodzeniem czy schylaniem się;
  • klasyczne z pojemnikami – mebel oprócz ramy i stelażu ma także pojemniki na pościel lub inne lekkie przedmioty. Znacznie zwiększa on ilość miejsca do przechowywania w sypialni i ułatwia utrzymanie w niej porządku. Dzięki temu ten model łóżka doskonale sprawdza się w mieszkaniach i małych pomieszczeniach. Warto jednak pamiętać, że pojemniki mogą utrudniać przepływ powietrza pod materacem i gromadzić roztocza oraz kurze, co może np. negatywnie wpłynąć na stan zdrowia alergików. Do tego pojemniki mogą utrudniać rozchodzenie się ciepła, jeśli w pomieszczeniu jest zainstalowane ogrzewanie podłogowe.

Aby podjąć rozsądną decyzję, warto udać się do stacjonarnego sklepu z łóżkami Senpo. Znajduje się on np. w galerii wnętrz Home Concept. Szczegóły na temat jego oferty i lokalizacji dostępne są np. tutaj: https://homeconcept.com.pl/warszawa/salony/senpo/.

Style łóżek Senpo – które wybrać?

Od stylu, w jakim jest wykonane łóżko, zależy nie tylko aranżacja sypialni, ale także Twoje samopoczucie podczas przebywania w tym pomieszczeniu. Dlatego w ofercie Senpo znajdziesz szeroki wybór modeli:

  • tapicerowanych, które idealnie wyglądają zwłaszcza w sypialni w stylu eleganckim i glamour. Miękki, aksamitny materiał pikowany ozdobnymi guzikami sprawia, że całość wygląda bardzo estetycznie i luksusowo. Dodatkowo tego typu łóżka są dostępne w różnych kolorach – białym, różowym, a nawet czerwonym czy zielonym. Takie meble z pewnością będą grać w pomieszczeniu “pierwsze skrzypce”;
  • drewnianych, które mają prosty, lekki design i ciepły, naturalny odcień. Dzięki temu są idealne do pomieszczeń w różnych stylach, a zwłaszcza skandynawskim, klasycznym i prowansalskim. Można je udekorować na różne sposoby lub pomalować na dowolny kolor i tak szybko odmienić aranżację wnętrza.

Postaw na łóżko Senpo, które będzie dobrze współgrać z pozostałymi elementami wystroju sypialni. Tak uzyskasz spójną kompozycję, a sen będzie prawdziwą ucztą dla zmysłów i ciała.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *