Categories Ogród

Traktor do koszenia trawy – ile kosztuje?


Traktor do koszenia trawy to wygodne rozwiązanie, szczególnie dla osób, które dysponują dużą powierzchnią terenów zielonych. Ułatwia okresową pielęgnację trawnika, znacznie przyspieszając proces koszenia. Modeli na rynku jest bardzo wiele. Decydując się na zakup, warto dopasować traktor do wielkości trawnika oraz usytuowania terenu.

Maszyna do zadań specjalnych

Traktor do koszenia trawnika jest urządzeniem, które wyglądem przypomina tradycyjny ciągnik w wersji mini. Wybierając konkretny model urządzenia, musimy liczyć się z kosztem minimum kilku tysięcy złotych. Finalna cena zależy od wielu czynników. Jednym z nich jest moc silnika, innym marka, a kolejnym dodatkowe wyposażenie.

Traktor zapewnia wygodę przy koszeniu trawy nawet na bardzo dużych obszarach. Przydaje się w domach, położonych na działkach, na których murawa stanowi dużą powierzchnię. Warto kierować się przede wszystkim parametrami traktora. Cena jest kwestią drugorzędną i nie powinna mieć decydującej roli przy zakupie. Chcąc zwiększyć zakres budżetu, warto wykorzystać pożyczki online, aby kupić traktor markowy i wysokowydajny.

Silnik

Sercem traktora jest silnik. Wybierając konkretne urządzenie, powinniśmy sprawdzić przede wszystkim jego moc. Jeśli dysponujemy trawnikiem o średniej powierzchni, obejmującej od 2 do 10 tysięcy metrów kwadratowych, w zupełności wystarczy motor o mniejszej mocy, od 11 do 15 kM. Na terenach obejmujących powierzchnię ponad 10 tysięcy metrów kwadratowych musimy zadbać o mocniejszy i wydajniejszy silnik (powyżej 16 kM).

Odrębną kategorią są tak zwane powierzchnie trudne. Jeśli trawnik pokrywa wzgórza, znajdują się na nim przeszkody w postaci drzew i licznych kamieni, wówczas powinniśmy wybrać silnik z górnej półki cenowej. Zagwarantuje efektywne koszenie na każdym niemal terenie. Do wersji wysokowydajnej warto dopłacić, wykorzystując pożyczki online. Dzięki tak wyposażonemu traktorowi skosimy trawnik nawet w miejscach mocno zarośniętych, położonych na nierównym terenie.

Trawa w koszu

Kolejnym ważnym elementem przy wyborze traktora, jest sposób pozbywania się skoszonych roślin. Modele podstawowe oferują kosze, które zamontowane z tyłu pojazdu, zbierają trawę, umożliwiając jej sprawne usunięcie. Tu warto pamiętać o jednym parametrze, jakim jest pojemność kosza. Jeśli zdecydujemy się na niewielkie pojemniki, będziemy zmuszeni do częstego ich opróżniania. Warto zatem, korzystając z pożyczki online, wybrać modele z pojemnymi koszami.

Innym rozwiązaniem jest rozdrabnianie trawy. Niektóre z oferowanych traktorów, po skoszeniu, rozdrabniają odpady. Jeśli dysponujemy bardzo rozległą powierzchnią, a usuwanie skoszonej trawy stanowi nie lada wyzwanie logistyczne, wówczas warto rozważyć zakup traktorów z wyrzutem bocznym. Trawa w określonym kierunku jest usuwana z pojazdu, a po skoszeniu całego terenu, możemy ją zebrać ręcznie.

Traktor do koszenia trawy to wydatek bardzo duży. Budżet powinniśmy założyć na poziomie co najmniej kilku tysięcy. Jest on zależny od wielu czynników i – przy wersjach wysokowydajnych – może dochodzić do kilkunastu tysięcy. Dysponując dużą powierzchnią terenów zielonych, warto zainwestować w traktor, ponieważ stanowi on znaczne ułatwienie w codziennej pielęgnacji trawnika.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *