Wykończenie nowego mieszkania – krok po kroku


Kupując nowe mieszkanie, trzeba wykończyć je od podstaw. Deweloperzy często proponują klientom wykończenie surowego wnętrza pod klucz. Warto dowiedzieć się, co kryje się pod tym pojęciem.

Wykończenie nowego mieszkania – co to znaczy?

Wykończenie nowego mieszkania pod klucz oznacza kompleksowe zrealizowanie prac remontowych, które umożliwiają wniesienie wyposażenia i wprowadzenie się. Całościowy remont uwzględnia malowanie ścian i sufitów, ułożenie podłóg,  flizowanie, montowanie armatury łazienkowej i drzwi wewnętrznych. Coraz częściej firmy remontowe w ramach wykończenia nowego mieszkania oferują także wykonanie drobnych prac, na przykład montaż elektryki, sprzętów AGD czy skręcanie mebli.  Konkretne usługi wybierane są przez klientów i dopasowane są do ich potrzeb i możliwości finansowych.  Warto powiedzieć fachowcom o swoich możliwościach finansowych i znaleźć kompromis.

Zalety wykończenia nowego mieszkania przez firmę remontową

Główną zaletą wykończenia mieszkania pod klucz jest wygoda. Ekipa specjalistów zajmuje się realizacją wszystkich działań, które mają spowodować bezzwłoczne wprowadzenie się do mieszkania.  Firma przeprowadzająca kompleksowy remont działa na podstawie wcześniejszych ustaleń – często to po ich stronie leży zakup wybranych wspólnie farb, podłóg czy sprzętów. Wybierając firmę budowlaną do wykończenia nowego mieszkania, należy zwrócić uwagę na doświadczenie ekipy. Profesjonalna firma remontowa zdążyła już poznać rozmaite sposoby pracy i wybrać te, które okazały się najbardziej efektywne. Widzieli zdecydowanie więcej rozwiązań i zasad wykończenia. Taka ekipa posiada także specjalistyczny sprzęt, pozwalający na precyzyjne wykonanie poszczególnych zadań i przyspieszający pracę. Osoby zajmujące się wykończeniami mieszkań potrafią tak ułożyć harmonogram remontu, by nie blokować poszczególnych etapów.

Dlaczego warto skorzystać z pomocy przy wykończeniu mieszkania ze stanu deweloperskiego?

Decydując się na samodzielne przeprowadzenie remontu w nowym mieszkaniu, zniwelować można koszty robocizny, jednak efekt końcowy może okazać się mało zadowalający, a wprowadzić będzie się można dopiero po czasie dłuższym niż oczekiwany ze względu na niedokładne lub nieprawidłowe wykończenie.

Wykończenie mieszkania pod klucz – kolejne kroki w drodze do zamieszkania

Zatrudniając profesjonalną firmę remontową, warto wiedzieć, jak wyglądają jej działania. Przed startem pracy należy ostatecznie zastanowić się, czy układ pomieszczeń jest funkcjonalny. Harmonogram prac powinien przebiegać według schematu: przygotowanie wylewek samopoziomujących, ułożenie podkładu podłogowego, tynkowanie mokre ścian i sufitów, sprzątanie przestrzeni po realizacji prac mokrych i brudzących, kładzenie suchych tynków, układanie glazury
i posadzek, gruntowanie ścian i pierwsze malowanie, układanie podłogi, montaż drzwi wewnętrznych i malowanie właściwe, a na koniec montaż sprzętów AGD i mebli.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *