Trwała i estetyczna elewacja, dzięki farbie Sigma Mineral Topcoat

Trwała i estetyczna elewacja to wizytówka każdego budynku mieszkalnego, dlatego ważne jest, aby odpowiednio zadbać o ściany zewnętrzne. Jest to proces, który oprócz wykwalifikowanej ekipy budowlanej wymaga również profesjonalnych produktów, takich jak m.in. farba Sigma Mineral Topcoat.

Głównymi zadaniem farby elewacyjnej jest ochrona ścian przed niekorzystnym oddziaływaniem czynników atmosferycznych (zacinający deszcz, czy śnieg). Powłoka malarska powinna zapobiegać też powstawaniu zabrudzeń (kurz, brud, otarcia), rozwojowi mikroorganizmów (grzyby, glony), promieniowaniu ultrafioletowemu, czy uszkodzeniom chemicznym spowodowanym przez kwaśne deszcze. Innowacyjna farba Sigma Mineral Topcoat o właściwościach dekoracyjno-ochronnych pozwoli nadać estetyczne walory elewacji oraz efektywnie zabezpieczy przed negatywnym działaniem czynników zewnętrznych.

Ochrona elewacji środowisku miejskim

Ogromny wpływ na erozję elewacji budynku ma woda, będącą podstawowym czynnikiem wpływającym bezpośrednio na degradację elewacji. Ograniczając absorpcję wody w elewacje, zmniejszymy korozję mikrobiologiczną, wykwity solne, czy degradację barw na skutek wypłukiwania pigmentów. Farba Sigma Mineral Topcoat posiada z jednej strony mikroporowatą, otwartą dyfuzyjnie strukturę, co oznacza najwyższą paroprzepuszczalność, z drugiej strony, dzięki zawartym w niej hydrofobizatorom powłoki, chroni przed wnikaniem wody opadowej.

Produkt cechuje się również wyjątkowo wysoką odpornością na działanie warunków zewnętrznych, szczególnie w środowisku miejskim. Na powierzchni elewacji i fasad pomalowanych farbą Sigma Mineral Topcoat, tworzy się powłoka antystatyczna, odporna na zabrudzenia i nie przyciągająca kurzu. Farba posiada obniżoną do zera zawartość rozpuszczalników organicznych, co sprawia że jest wysoce ekologiczna.

Uniwersalne spoiwo farby Sigma Mineral Topcoat

Sigma Mineral Topcoat
Sigma Mineral Topcoat

Farba Sigma Mineral Topcoat zawiera w składzie wodne szkło potasowe oraz zol krzemionkowy, tworzące trwałe, odporne w użytkowaniu spoiwo, dzięki któremu przylega do każdego rodzaju powierzchni. Produkt może być stosowany do renowacji zabytków, na podłożach surowych zagruntowanych preparatem Sigmasiloxan Fix lub Sigmafix Universal: tynkach wapiennych, cementowych, cementowo-wapiennych, cegłach silikatowych oraz płytach włóknisto-cementowych.

Jednocześnie uniwersalna formuła farby pozwala na zastosowanie jej z powodzeniem w również w profesjonalnym budownictwie mieszkalnym, przemysłowym czy biurowym, na tynkach opartych na spoiwach syntetycznych, cementowych i gipsowych. Można nią malować suche, ale niewysezonowane tynki cementowe i cementowo-wapienne, czyli takie, które nałożono dopiero przed kilkoma dniami. Przyspiesza to znacznie czas kompletnego wykonania prac elewacyjnych. Należy tylko pamiętać, aby podłoże było dostatecznie suche – o wilgotności max 5%.

Zolsilikatowa farba Sigma Mineral Topcoat ma charakterystyczny głęboko matowy, mineralny wygląd. Jest dostępna w komputerowym systemie kolorowania COLOR PRO.

Źródło: dekoralprofessional.pl

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *