Poznaj najbardziej popularne projekty domów w stylu włoskim i wybierz swój wraz z biurem KB Projekt!

Wiele osób, zwłaszcza po wakacjach spędzonych we Włoszech czy innym kraju śródziemnomorskim stwierdza, że cudownie byłoby mieć dom w stylu podobnym do tych, które tak często tam oglądali. Wbrew pozorom, jest to marzenie, które można dość prosto zrealizować, bowiem projekty domów w stylu włoskim i śródziemnomorskim są w naszym kraju coraz popularniejsze! Dzisiaj przedstawimy Wam te, które naszym zdaniem są najbardziej atrakcyjne, samo biuro KB Projekt dodatkowo zaoferuje je Wam w znakomitych cenach – wiele z nich można kupić za 900 zł! Tym bardziej wiec warto sprawdzić tę niesamowicie korzystną ofertę!

Oczywiście sama architektura włoska czy śródziemnomorska nie jest tak jednolita, by z góry definiować wszystkie projekty, jednak możemy wyróżnić przynajmniej kilka cech, które będą wspólne dla prezentowanych poniżej projektów. Spokojna i delikatna architektura, stosowanie brył kubistycznych oraz kątów prostych, jasne lub białe elewacje oraz niezwykle istotna przestrzeń na zewnątrz budynku – oto one. Na pewno każdy, kto odwiedził Włochy, zgodzi się z tym w 100 procentach!

projekty domów w stylu włoskim

Domy włoskie i śródziemnomorskie są również zazwyczaj płaskie oraz posiadają niskie kąty nachylenia. Pamiętajmy również o tym, że w ich przypadku warto pomyśleć nie tylko o werandzie, balkonach czy odpowiednio dużym tarasie, ale również o wspaniałym ogrodzie, z którym nasz dom będzie prezentował się znakomicie! We Włoszech bardzo dba się o to, by otoczenie domu było zadbane, atrakcyjne, spójne z samym domem, dzięki czemu prezentują się one tak wspaniale. Można stwierdzić nawet, że ogrody są nieodłącznym elementem takich domów, warto więc o tym pomyśleć, jeżeli nie mamy jeszcze zakupionej działki.

A oto projekty oferowane przez KB Projekt, które naszym zdaniem mogą przypaść Wam do gustu!

Projekt domu CADINI (Kod: DM-6459)

Projekt subtelny i niewielki, idealnie sprawdzi się dla osób, które poszukują projektu małego domu. Powierzchnia mieszkalna w jego przypadku będzie wynosić 71,2 m2. Oczywiście idealnie sprawdzi się w otoczeniu zieleni oraz natury, warto też podkreślić, że powstał on przy współpracy z włoskim architektem, odnosi się wiec naprawdę mocno do południowego charakteru i włoskiej architektury.

Sam dom, pomimo niewielkich rozmiarów, jest bardzo praktyczny, a dodatkowym plusem jest fakt, że mamy tutaj do czynienia również z jednostanowiskowym garażem! W domu znajdzie się również kotłownia, WC, kuchnia, pokój dzienny połączony z jadalnią, łazienka, wspomniany garaż oraz dwa pokoje – będzie to więc rozwiązanie idealne dla małej rodziny. Dom oczywiście jest parterowy. Nie zapomniano jednak o takich aspektach, jak kominek czy wyjście na taras – o ten ostatni radzimy również odpowiednio zadbać!

Zmiany, które nie wymagają przeprojektowania

W przypadku wielu zmian – na które biuro KB Projekt wydaje bezpłatne zgody – nie musimy decydować się na zmiany w projekcie. Wynika to z faktu, że cześć z nich, zgodnie z Prawem Budowlanym, zaliczana jest do nieistotnych odstępstw od projektów. Do zmian tych zaliczą się m.in.: sposób ogrzewania, układ wewnętrznych ścian, przebiegi instalacji, dodanie/likwidacja okien lub drzwi, przeznaczenie pomieszczeń, rodzaj elewacji i wiele innych.

Jeżeli oczekiwana przez Was zmiany wymagałyby jednak przeprojektowania, biuro KB Projekt również na nie wyraża bezpłatnej zgody!

Projekt domu COSTALUNGA DUE (Kod: L-6400)

Oto propozycja dla osób, które poszukują domu znacznie większego, niż przedstawiony powyżej. W tym przypadku powierzchnia mieszkalna wynosi aż 176,6 m2 a mamy do czynienia z domem parterowym, lecz z poddaszem użytkowym. Całość oczywiście mocno nawiązuje do włoskiej architektury, również w tym przypadku projekt powstawał przy współpracy właśnie z włoskim architektem. Całość na pewno dobrze będzie prezentowała się nawet z różnorodnym krajobrazem, a na uwagę zasługuje również ciekawie zaaranżowana wewnętrzna przestrzeń domu.
Forma samego budynku składa się z dwóch części, a całość zbliżona jest kształtem do litery L.

Dwuspadowy dach łączy część mieszkalną z poddaszem, wraz z parterową częścią gospodarczą.

Na parter składają się dwie łazienki, kuchnia, pokój dzienny, dwa przedsionki, kotłownia, dwustanowiskowy garaż oraz jeden pokój. Na poddaszu znajdziemy natomiast aż 3 pokoje, kolejne dwie łazienki oraz garderobę. Widać więc, że całość sprawdzi się w przypadku nawet naprawdę dużych rodzin a dodatkowo każdy bez problemów znajdzie tutaj odpowiednią ilość prywatnej przestrzeni dla siebie.

Projekt domu VALLES DUE (Kod: L-6419)

Oto ostatni z przedstawianych projektów, odrobinę mniejszy od poprzedniego, jego powierzchnia mieszkalna wynosi bowiem 136,8 m2. Będzie to więc propozycja idealna dla rodziny średniej wielkości. Całość na pewno wyróżnia ciekawa architektura, znajdziemy tutaj wiele półkolistych kształtów. Zastosowano tutaj również dwuspadowy dach, który korzystnie wpłynie na zmniejszenie kosztów budowy domu. Nie zapomniano też o garażu, został on dobudowany z boku, dzięki czemu to rozwiązanie nie tylko praktyczne, ale również bardzo dobrze się prezentujące.

Cały projekt będzie również dobrym rozwiązaniem dla działek wąskich. Aby się na niego zdecydować, działka musi mieć raptem 16 m szerokości. Na parterze znajdziemy pokój dzienny, kuchnię, WC, garderobę, kotłownię oraz garaż, na poddaszu natomiast trzy pokoje oraz łazienkę.

Jeżeli interesują Was inne projekty, zdecydowanie zachęcamy do odwiedzenia strony internetowej biura KB Projekt. Jesteśmy pewni, że znajdą się tam propozycje, które idealnie spełnią Wasze oczekiwania. Dodatkowo, wiele z nich można zakupić w cenie 900 zł, czyli jednej z najniższych na rynku!

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *