Categories Łazienka

Wanny wolnostojące i ich niegasnąca popularność w 2023 roku

W branży aranżacji wnętrz w poprzednim roku dało się zauważyć duży wzrost popularności kilku rozwiązań i typów produktów, które w przeszłości miały o wiele mniejsze znaczenie w tym obszarze. Jednym z nich są wanny wolnostojące, na które w zeszłym roku znacznie wzrósł popyt. Wygląda na to, że zadomowią się u nas na dłużej, ponieważ w 2023 roku nadal są na topie.

Przegląd najpopularniejszych stylów w kategorii Wanny wolnostojące

Na rynku dostępnych jest wiele różnych modeli, które różnią się między sobą, np. kształtem, kolorem, wielkością czy materiałem wykonania. Poniżej przygotowaliśmy zestawienie stylów, które w 2023 roku będą święcić triumfy wśród wanien wolnostojących. Każdy z nich będzie pasował do innego klimatu aranżacyjnego i preferencji właściciela, dlatego liczymy na to, że wszyscy znajdą coś dla siebie!

Nowoczesne formy w luksusowym wydaniu

Jedną z najpopularniejszych propozycji jest wanna wolnostojąca Marlene 168×73 Emporia, która wyróżnia się ciekawym, nietradycyjnym kształtem. Dzięki wydłużonej formie z jednej strony, na której można oprzeć głowę podczas relaksującej kąpieli jest także niezwykle praktyczna. Na nowoczesne modele tego typu jest obecnie duży popyt, ponieważ bardzo dobrze pasują do stylów aranżacyjnych, które w tym roku będą na topie – m.in. japandi i minimalistycznego. W dzisiejszych czasach produkty takie jak wanny wolnostojące powinny być multifunkcjonalne: nie tylko praktyczne, ale także atrakcyjne wizualnie, stanowiące ozdobę pomieszczenia samą w sobie.

Wanny wolnostojące w wersji praktycznej

Praktyczność dla wielu osób oznacza coś innego. Niemniej jednak, istnieje duża grupa klientów, która jest przyzwyczajona do tradycyjnej wanny i plusów, jakie za sobą niesie (możliwość postawienia czegoś na jej brzegu, niemarnowanie miejsca w łazience, itp.). Ze względu na wzrost popularności wanien wolnostojących w ostatnich latach producenci wyszli naprzeciw oczekiwaniom tej grupy osób i stworzyli coś, co łączy ze sobą najlepsze cechy standardowych wanien i tych w wersji wolnostojącej. Dzięki temu powstała m.in. wanna wolnostojąca przyścienna Emilia 170×80 Emporia, która dzięki montażowi przy ścianie zajmuje mniej miejsca w łazience oraz posiada przestrzeń na postawienie na niej szamponu czy świeczek. Jednocześnie z boku wygląda jak typowa wanna wolnostojąca, co wizualnie nadaje lekkości całemu pomieszczeniu.

Klasyczne rozwiązania zawsze w modzie

Jeśli jesteś jednak fanem prostoty i klasyki warto postawić na wanny wolnostojące, które się takimi cechami charakteryzują. Wśród osób preferujących takie rozwiązania chętnie kupowana jest, np. wanna wolnostojąca Mega-N New 150×75 Emporia. Klasyczny, owalny kształt, prosta forma i biały kolor to coś, na czym zależy wielu klientom. Produkty tego typu mają jedną ważną zaletę – dzięki swojej prostocie wpasują się w styl aranżacyjny większości łazienek, dlatego stanowią bezpieczny zakup.

Zdaje się, że z roku na rok wanny wolnostojące coraz mocniej wypierają tradycyjne wersje wanien, które dobrze znamy z lat młodości. Nic dziwnego, nie tylko wyglądają bardzo stylowo i modnie, ale potrafią także zaspokoić praktyczne potrzeby klientów.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *